Jump to content

Luxor

Forum members
 • Posts

  64
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

146 profile views

Luxor's Achievements

3

Reputation

 1. Podobne postaci widoczne są na płaskorzeźbach przedstawiających lud czamów, którzy zamieszkiwali tereny dzisiejszego Wietnamu. Jeśli znaleziono to faktycznie w USA, to jest nikła szanasa, że mogłaby zostać sprowadzona do Stanów w trakcie wojny w Wietnamie. Sami czamowie żyli w państwie Czampa już od II wieku. Ciekawy eksponat. Pozdrawiam
 2. Obrączka z brązu. Średnica 23 mm. Grubość 6mm. Chyba zachowane ledwo widoczne zdobienia na rantach obrączki. Możliwe, że to efekt czasu, a nie celowe działanie "artysty" . Czy ma ktoś jakieś sugestie co do umiejscowienia obraczki w czasie jej wykonania.
 3. Czy istnieje jakaś szansa, że może to być pozostałość gwizdka sygnałowego?
 4. Przedmiot ma owalną ozdobę w kształcie ślimaka. Dlugosc 5 cm. W srodku widoczna spirala. Czy ktoś ma może jakieś sugestie co do tego przedmiotu? Całość pokryta zielonym nalotem (patyna?)
 5. Racjonalne patrząc na przedmiot wskazuje na rodzaj tłoka. Wolałbym jednak coś z militariów. Ech...
 6. Długość 19,5 cm. Średnica zewnetrzna 2 cm wew. 1,5cm. W jednym otworze wylotowym widoczny jest kawalek podłużnego trzpienia (jak iglica) zdjęcie 3. Kończy się na 11,5 cm. Z drugiej strony wylotu widoczny wałek zdjęcie 4. Czy ktoś ma jakieś sugestie odnośnie identyfikacji proszę o komentarz. Dziękuję i pozdrawiam.
 7. Długość ostrza 22 cm. Szerokość w najszerszym miejscu 2,5 cm. Grubość obecna 1 do 1,5 mm. Charakterystycznie ścięte ostrze. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł odnośnie identyfikacji proszę o komentarz. Dziękuję i pozdrawiam.
 8. Luxor

  Monetka

  Dzięki sqr. Wolę słoneczną pogodę ?. Chociaż letnim deszczem nie pogardzę. Pozdrawiam serdecznie.
 9. Luxor

  Monetka

  Dziękuję bardzo. Teraz widzę.
 10. Dzień dobry Wszystkim. Moneta w stanie kompletnego rozpadu. Na jednej stronie ledwo widoczne napisy G...reg w drugiej lini br...a(?)t G. Czy ktoś może pomóc w identyfikacji tego monetowego denata? Średnica 2,3 cm.
 11. W lesie ktoś wykopał i zostawił zestaw bliżej nieokreślonych fantów. Jakieś sugestie?
 12. Pyritz to stara nazwa miejscowości Pyrzyce. Na południowy wschód od Szczecina. F. Lips to najprawdopodobniej inicjaly zduna. Również uważam ze to część od pieca. Pozdrawiam.
 13. Dziękuję Tyr. Super strona. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information