Jump to content

Wojciech Kowalczyk

Forum members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wojciech Kowalczyk's Achievements

2

Reputation

 1. Podczas spaceru w lesie natrafiłem na taki leżący na wierzchu ułamany krążek, koło wykopanego dołka. Ciekawi mnie jego przeznaczenie, jedyne co mi przypomina to podstawkę pod moździerz z czasów II wś. Krążek ma średnicę około 10 centymetrów. Czy ktoś z Forumowiczów zetknął się już z takim przedmiotem i wie, od czego może być? Pozdrawiam!
 2. Moim zdaniem spełnia wszelkie wymogi XVIII-wiecznej kuli armatniej: często spotykany był wtedy kaliber właśnie 6-8 cm.
 3. Wygląda na fragment pruskiego szrapnela lub granatu kalibru 150 mm z czasów I wś.
 4. Wydaję mi się że u łopaty góry jest napisane "USA", a i wygląd podobny do amerykańskiej drugo-wojennej saperki "T". Ponadto nie znalazłem żadnej podobnej na stanie armii węgierskiej, więc pewnie amerykańska :) Fota z internetu:
 5. Witam wszystkich Forumowiczów, Wrzucę w jednym wątku dziwne przedmioty jaki ostatnio wpadły. Nr. 1 to dziwnie mała kula (prawdopodobnie pistoletowa) o szerokości u podstawy 6mm a długości 12mm, Nr. 2 to ciekawa zębatka o średnicy (z zębami) 38mm, Nr. 3 to nakładka, którą trafiłem w dwóch "stanach": samej nakładki (średnica 18 mm) oraz wraz z zakrętką z jakimś gwintem pomiędzy. Będę wdzięczny za identyfikację.
 6. @Salieri16000 Dzięki za rady i pozdrawiam również!
 7. Wielkie dzięki za odpowiedzi! Sorry za wrzucanie przysłowiowego złomu, ale jako świeżakowi (niespełna rok poszukiwań) takie znajdki mają całkiem sporą wartość i cieszę się że mogę liczyć na pomoc doświadczonych Forumowiczów ? Obecnie poluję w tym terenie na całą "szklankę", więc dobrze wiedzieć że jestem na dobrym tropie. Postaram się wrzucić zdjęcia jak nieco oczyszczę odłamek. Miłego dnia!
 8. Witam Szanownych Forumowiczów! Jestem ciekaw, czy poniżej przedstawiony kawał żelastwa może być fragmentem skorupy szrapnela (szklanki). Znalezione w okolicy toczących się w trakcie IWŚ walk. Jeżeli byłoby to możliwe, chętnie dowiem się jakiego ewentualnie był kalibru. Wymiary: długość: 21> cm. szerokość : 8 cm. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 9. Niestety daty i miejsca produkcji bez spłonki nie można podać, ale na bank są to brzechwy od radzieckich granatów moździerzowych kal. 120 mm.
 10. *radzieckiego granatu moździerzowego oczywiście ?
 11. Wygląda na lotkę granatu radzieckiego kal. 5 cm.
 12. Dzień dobry, Proszę o identyfikację poniższego przedmiotu. Z wyglądu przypomina nakrętkę z gwintem. W środku można zobaczyć żłobienie, jakby dopasowane do śrubokręta prostego, a pośrodku denka znajduje się małe wgłębienie Wymiary: 3cm średnicy, 2 cm wysokości. Życzę miłego dnia.
 13. Witam Forumowiczów! Chciałbym poprosić o pomoc w identyfikacji fragmentu poniższego pierścienia wiodącego. Chciałbym wiedzieć z jakiego typu pocisku pochodzi. Miejsce znalezienia: pole bitwy I wojny światowej, pozycje rosyjskie. Długość: 7cm, szerokość: <2cm. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
×
×
 • Create New...

Important Information