Jump to content

YaroDan

Forum members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ogromnie dziękuję za wszystkie wpisy i wyjaśnienia. Bardzo się cieszę, że udało się równiez zidentyfikować 3 odznakę. Wielkie dziękuję. W zasadzie to chyba wszystko co jest do wyciągnięcia z tego zdjęcia. Pozdrawiam zacne forum. Nie zawiodłem się.
 2. W takim razie zadam jako totalny laik pytanie: skąd u kolejarza takie odznaczenia?
 3. Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Pisząc P.K.P. miałem na myśli oczywiście Polski Korpus Posiłkowy. Ale tego zapewne nie muszę pisać na takim forum :). Wstawię zatem jeszcze jedno zdjęcie. Najwyższy rząd, drugi od prawej to jest Pan , który mnie interesuje. Może to zdjęcie pomoże dodatkowo w identyfikacji przynalezności do formacji. Ja odnoszę wrażenie, że tu są inne mundury, natomiast podpis zdjęcia brzmi - orkiestra P.K.P. . Ja szacuję rok około 1929. Jeżeli potrzebna lepsza jakość zdjęcia to proszę o wskazówki.
 4. Urodził się prawdopodobnie w 1873r we Lwowie. Wiem, że początkowe lata życia, do mniej więcej 1929r. związał z Lwowem, bo świadczą o tym 2 związki małżeńskie zawarte we Lwowie. Pierwszy z 1895r. i drugi, gdy został wdowcem w 1912r. Jego dzieci również do prawie końca II wojny światowej związane z Lwowem. Resztę dopiero odtwarzam. Aha, grał w orkiestrze P.K.P.
 5. Dziękuję za pierwszą podpowiedź. Bardzo prawdopodobne, gdyż zdjęcie przedstawia rodowitego Lwowiaka.
 6. Witam, To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o panujące tu zwyczaje. Mam nadzieję, że zadaję pytanie w odpowiednim dziale, jeżeli nie to bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Chciałbym prosić o identyfikację munduru oraz (oczywiście w miarę możliwości ze względu na jakość zdjęcia) odznaczeń na piersi. Intryguje mnie również trąbka na kołnierzu.
×
×
 • Create New...

Important Information