Skocz do zawartości

Matwoj

Użytkownik forum
  • Zawartość

    140
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Matwoj's Achievements

0

Reputacja

  1. Dzięki Panowie za zainteresowanie i odpowiedzi. Nie pasował mi brak sygnatur bo generalnie tak myślałem że Królestwo.
  2. Dziękuję bardzo;)
  3. Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji. Czy to guzik z Królestwa Polskiego? Guzik nie ma sygnatur, ucho umieszczone było nie centralnie.
  4. Witam, nabyłem wstęgę nagrodową. Próbowałem znaleźć jakieś informacje jakim oddziałom / ludziom była przyznawana jednak nie jest to moja dziedzina, nie mam żadnych sprawdzonych źródeł informacyjnych w tym temacie, może ktoś pomoże?
  5. No a co do miejsca znalezienia powiem Ci ze raczej nikt o zdrowym rozsądku by tam nie zaszedł, chodziliśmy z termowizja za porożem , śledziliśmy stado i zanim tam zaszedłem byłem po pas mokry i już nie widziałem czy na nogach mam buty czy to tylko kule błota;D ale może jakiś inny czub tez tam był
  6. No niby tak, nigdy nie wiadomo, z drugiej strony takie same procesy jak w hucie mogły zajść i w ziemi. Generalnie twój link przedstawia najbardziej zbliżone kształty do tej mojej metalowej znajdy. Wiem ze w tamtych okolicach były osady wikingów , do największego kurhanu w Szwecji jest jakiś kilometr Max, w tamtych rejonach podobno była jakaś bitwa tylko nie powiem ci kto z kim bo jestem w trakcie zbierania informacji i sam jeszcze dokładnie nie wiem. Może to jakieś pozostałości po dawnych czasach. W każdym bądź razie dzięki Ci za poświęcony czas, zdrówka;)
  7. Z tego co tu jest napisane powstaje on sztucznie a to cudo znalazłem w górach w Szwecji, raczej żadnej huty tam nie ma;p ale faktycznie podobne. Dzięki za pomoc przyjacielu
  8. Zwarzylem dwa razy większy kamień i to coś i jest takiej samej wagi
  9. To zdjęcie kawałka na drewnianym parapecie to tez to samo , w kupie leżał ten duży i dwa odłamane kawalki
  10. Specjalnie deusa nie brałem do Szwecji żeby nie łazić i w więzieniu nie skończyć a i tak coś znalazłem za „wzrok” zboczenie zawodowe, jak coś błyszczy w ziemi to na pewno nie ominie;D
  11. Siemanko. No nie żelazo lub jego stop to to nie jest, znaleziony w górach w Szwecji raczej wilki go nie przetopił, jest to naturalna”rzecz” nie żaden stop i rdzy na nim nie uświadczysz, poza tym na deusie jak wrocilem w chatę nim machalem ID 92 równe i stałe;) zdecydowany kolorek. szedl bym w kierunku „metali ziem rzadkich” np prazeodym czy coś a w Szwecji występują podobno , rok temu znaleziono złoża tego jakieś. Ale chyba bez geologa się nie obejdzie waga tego kawałka to 150g kamień tych rozmiarów lub nawet żelazo był by conajmniej polowe lżejszy . Ciężki dość jak na swoją wielkość
  12. Zdecydowanie cięższy, ma ok 1,5x1x 1 wazy 20 g
  13. Mieni się na srebrno,złoto w promieniach słonecznych widać również przebłyski kolorów fioletu, niebieskiego i innych, ta „gra kolorów” przypomina efekt jaki daje rozlanie benzyny do kałuży, różne kolorki zależy z której strony patrzeć
  14. Witam, natrafiłem na taki dziwny kamień, nie jest żelazny. Może ktoś coś podpowie? Wiem ze jest dużo podobnych do siebie minerałów i metali ale może ktoś coś podpowie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie