Jump to content

fazi1938

Forum members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

fazi1938's Achievements

0

Reputation

 1. Czy hełm jest rzadki w występowaniu czy popularny ?
 2. Pierwszy raz spotykam się z tym hełmem, chociaż w temacie nie jestem laikiem. Hełm ze stosunkowo cienkiej blachy, fabrycznie malowany na zielono. Fasunek z pewnością wtórny, adaptowany w późniejszym okresie. Charakterystyczną cechą hełmu są trzy podłużne otwory do troczenia lub montażu narzutki na kark. Jakiego państwa jest to hełm i czy jest rzadki w występowaniu? Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji.
 3. Nadzieja umiera ostatnia ... Zgadzam się z wersją że jest to właz od cysterny. Co prawda wojskowej ale to słabe pocieszenie. Dziękuję za pomoc w identyfikacji przedmiotu. Pozdrawiam.
 4. Panowie, kategorycznie wykluczmy wątek że jest to właz od szamba. Jest to właz na 100% od pojazdu. Moim zdaniem poszukiwania należy skupić na Armii Czerwonej lub wczesnym LWP. Stronę niemiecką raczej wykluczam.
 5. Od jakiego pojazdu pancernego jest ten właz? Został znaleziony na złomowisku, ale wygląda jakby został wykopany z ziemi. Jest grunt miniowy i farba khaki. Średnica ok. 75,5cm, grubość 0,8cm. Właz nie jest płaski, posiada kopulasty kształt. Na pewno nie jest od czołgu, gdyż blacha jest zbyt cienka.
×
×
 • Create New...

Important Information