Jump to content

bojkotr

Forum members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. no właśnie, poza tym spód raczej nie wygląda na miejsce urwania. Dodam jeszcze, że w pobliżu kiedyś była leśniczówka (może to kogoś nakieruje na jakiś trop).
 2. Znalezione w lesie, przy drodze. Wygląda na ołów. Średnica od strony płaskiej (z naciętym krzyżykiem) ok. 2,5 cm. Proszę o identyfikację.
 3. Proszę o pomoc w identyfikacji brzechw od granatu moździerzowego. Niestety nie ma spłonek. Da się na podstawie tych zdjęć podać rodzaj i produkcję tych znajd? wysokość do gwintu ok. 15 cm, wysokość z gwintem ok. 17,5 cm, otwór od strony spłonki zewn. 4 cm, wewn. 2,5cm
 4. dziekuję. to by się zgadzało. leje nie są za duże i przypominają te po granatach moździerzowych. prawdopodobnie bedą to niemieckie moździerze.
 5. Dzień dobry. Ostatnio znalazłem w lesie miejsce z lejami, więc zacząłem szukać. Znalazłem masę odłamków i łusek po radzieckich pociskach 76,2 x 385, oraz łuski po amerykańskich sl 42 do Browninga - wszystkie znaleziska mocno poharatane. Jednak jakieś 5m od najbardziej wysuniętego na południe leju, zaczęły mi wpadać śruby, blachy, oraz coś co przedstawia pierwsza fotka. Proszę o pomoc w id: co to za część i od jakiej maszyny (dł. ok 20cm, średnica zewnetrzna po węższej stronie ok.4cm). Z góry dziękuję.
 6. Proszę o pomoc w identyfikacji, jako że kompletnie nie znam się na tym: znalazłem taki oto guzik w dolinie rzeki (na terenie podmokłym), średnica ok. 32mm, nie widzę żadnych sygnatur. Może uda się ocenić wiek i zastosowanie fantu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information