Jump to content

bojkotr

Forum members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bojkotr's Achievements

0

Reputation

 1. no właśnie, poza tym spód raczej nie wygląda na miejsce urwania. Dodam jeszcze, że w pobliżu kiedyś była leśniczówka (może to kogoś nakieruje na jakiś trop).
 2. Znalezione w lesie, przy drodze. Wygląda na ołów. Średnica od strony płaskiej (z naciętym krzyżykiem) ok. 2,5 cm. Proszę o identyfikację.
 3. Proszę o pomoc w identyfikacji brzechw od granatu moździerzowego. Niestety nie ma spłonek. Da się na podstawie tych zdjęć podać rodzaj i produkcję tych znajd? wysokość do gwintu ok. 15 cm, wysokość z gwintem ok. 17,5 cm, otwór od strony spłonki zewn. 4 cm, wewn. 2,5cm
 4. dziekuję. to by się zgadzało. leje nie są za duże i przypominają te po granatach moździerzowych. prawdopodobnie bedą to niemieckie moździerze.
 5. Dzień dobry. Ostatnio znalazłem w lesie miejsce z lejami, więc zacząłem szukać. Znalazłem masę odłamków i łusek po radzieckich pociskach 76,2 x 385, oraz łuski po amerykańskich sl 42 do Browninga - wszystkie znaleziska mocno poharatane. Jednak jakieś 5m od najbardziej wysuniętego na południe leju, zaczęły mi wpadać śruby, blachy, oraz coś co przedstawia pierwsza fotka. Proszę o pomoc w id: co to za część i od jakiej maszyny (dł. ok 20cm, średnica zewnetrzna po węższej stronie ok.4cm). Z góry dziękuję.
 6. Proszę o pomoc w identyfikacji, jako że kompletnie nie znam się na tym: znalazłem taki oto guzik w dolinie rzeki (na terenie podmokłym), średnica ok. 32mm, nie widzę żadnych sygnatur. Może uda się ocenić wiek i zastosowanie fantu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information