Jump to content

Tadek31

Forum members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tadek31's Achievements

0

Reputation

 1. Jaki jest średni czas pracy Garrett Ace 150 na bateriach alkalicznych duracell? Czy przy ciepłej pogodzie wystarczy na dwa trzygodzinne wypady po polach?
 2. Witam. Od paru miesięcy mam Garrett Ace 150. Początkowo używałem w nim baterii alkalicznych, w końcu postanowiłem przerzucić się na akumulatorki (żeby ograniczyć niepotrzebne koszty nowych baterii). Komunikaty o słabej baterii wyświetlały się wyłącznie gdy baterie były już na wyczerpaniu po intensywnych godzinach poszukiwań. Sytuacja zmieniła się, gdy zamieniłem baterie na akumulatorki. Po włożeniu nowo kupionych i naładowanych na 100 % akumulatorków gdy włączyłem wykrywacz pokazał się komunikat o słabej baterii. Komunikat po chwili znika i mogę normalnie pracować, ale mam obawy, że skoro wyświetla się ten komunikat to wykrywacz może mieć słabsze osiągi, czego na razie nie miałem okazji zaobserwować. Próbowałem kilka razy, wykrywacz działa niby normalnie, ale ten komunikat o słabej baterii nie daje mi spokoju (pojawia się nawet po każdym podładowaniu akumulatorków). Czy to, że wykrywacz traktuje akumulatorki jako słabe baterie to tylko nie wpływający na jakość pracy wykrywacza błąd, czy jednak w takiej sytuacji podczas pracy na akumulatorkach wykrywacz ma słabszy zasięg niż na bateriach?
 3. Witam. Czy warto czyścić talerz na którym znajduje się pieczątka? Część napisu jest już słabiej widoczna. Czy już samo mycie wodą może spowodować uszkodzenie napisu? Nie mogę pozwolić sobie na zniszczenie napisu, gdyż ten kawałek talerza posiada pieczątkę nieistniejącego schroniska, więc jest to dla mnie cenne znalezisko.
 4. Kamień RAD, który został skradziony z lasu koło Sobótki, odnalazł się w kolekcji brytyjskiego kolekcjonera Kevina Wheatcrofta. Kolekcjoner pochwalił się swoim nowym nabytkiem na facebooku. Więcej informacji: https://www.facebook.com/matthew.mazur.90 (wpisy z 6 marca i 29 marca).
 5. Witam. Czy na terenach zalewowych tuż nad rzeką monetki z reguły zalegają głębiej niż na innych terenach? To tereny mocno doświadczone wielkimi powodziami ostatnich dziesięcioleci, więc obawiam się, że aby dostać się do monetek będzie konieczne przebicie się przez grubą warstwę współczesnych śmieci i mułu naniesionych podczas powodzi. Dodam, że miejsce które mam na oku obecnie jest zaorane (zachęca do penetracji) i patrząc historycznie to powinno być ciekawą miejscówką. Jakie macie doświadczenia z poszukiwań na takich obszarach?
 6. http://dkl24.pl/pl/a/9770/czy-w-poblizu-bukowczyka-znajduje-sie-pohitlerowski-skarbiec-.html?fbclid=IwAR2g2Rq2lxRpOatlLKswDWe4hbX0Od4Pj0x-5xIv2pl1WDHsaQPWpPX4bX0
 7. Witam. Czy to prawda, że przy poszukiwaniach w temperaturze poniżej +5 stopni mogą się pojawiać problemy ze sprzętem z powodu różnicy temperatur po wyjściu z ciepłego mieszkania?(nie chodzi o rozładowywanie się baterii tylko o wykrywkę). Jakie macie doświadczenia?
×
×
 • Create New...

Important Information