Jump to content

Tadek31

Forum members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Czy warto czyścić talerz na którym znajduje się pieczątka? Część napisu jest już słabiej widoczna. Czy już samo mycie wodą może spowodować uszkodzenie napisu? Nie mogę pozwolić sobie na zniszczenie napisu, gdyż ten kawałek talerza posiada pieczątkę nieistniejącego schroniska, więc jest to dla mnie cenne znalezisko.
 2. Kamień RAD, który został skradziony z lasu koło Sobótki, odnalazł się w kolekcji brytyjskiego kolekcjonera Kevina Wheatcrofta. Kolekcjoner pochwalił się swoim nowym nabytkiem na facebooku. Więcej informacji: https://www.facebook.com/matthew.mazur.90 (wpisy z 6 marca i 29 marca).
 3. Witam. Czy na terenach zalewowych tuż nad rzeką monetki z reguły zalegają głębiej niż na innych terenach? To tereny mocno doświadczone wielkimi powodziami ostatnich dziesięcioleci, więc obawiam się, że aby dostać się do monetek będzie konieczne przebicie się przez grubą warstwę współczesnych śmieci i mułu naniesionych podczas powodzi. Dodam, że miejsce które mam na oku obecnie jest zaorane (zachęca do penetracji) i patrząc historycznie to powinno być ciekawą miejscówką. Jakie macie doświadczenia z poszukiwań na takich obszarach?
 4. http://dkl24.pl/pl/a/9770/czy-w-poblizu-bukowczyka-znajduje-sie-pohitlerowski-skarbiec-.html?fbclid=IwAR2g2Rq2lxRpOatlLKswDWe4hbX0Od4Pj0x-5xIv2pl1WDHsaQPWpPX4bX0
 5. Witam. Czy to prawda, że przy poszukiwaniach w temperaturze poniżej +5 stopni mogą się pojawiać problemy ze sprzętem z powodu różnicy temperatur po wyjściu z ciepłego mieszkania?(nie chodzi o rozładowywanie się baterii tylko o wykrywkę). Jakie macie doświadczenia?
×
×
 • Create New...

Important Information