Jump to content

Hegemonus

Forum members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Hegemonus's Achievements

0

Reputation

  1. Das Regiment wurde 1815 als 7. Westpreußisches Husaren-Regiment unter anderem aus Truppenteilen des ehemaligen Schlesischen National-Husaren-Regiments errichtet und hatte seine Garnison in Posen. Von 1852 bis zur Auflösung des Verbandes war es in Bonn stationiert. Die Husaren waren der 15. Division unterstellt. Das Regiment führte seit 1857 den Namen des Chefs, des preußischen Königs und späteren deutschen Kaisers Wilhelm I. als Zusatz. Z tego wynika, że pułk miał swój garnizon w Poznaniu. Jednak dotyczy to lat 1820-1851. Standorte 1815: Inowrazlaw, Slupce, Tremessen, Rogasen. 1817: Lissa, Kosten (daneben wechselnd Ostrowo, Kempen, Krotoschin, Militsch, Schmeigel, Zduny, Posen. 1832: Posen, Kosten, daneben wechselnd Nakel, Wreschen, Inowrazlaw, Rogasen, Lissa, Samter. 1851: Posen, Lissa. 1852: Bonn (daneben bis 1866 zeitweise Mainz und Frankfurt am Main).
  2. Kurt Marlov mógł zgubić to wcześniej. Znalazłem informacje, że pułk husarii Cesarza Wilhelma I stacjonował właśnie w Poznaniu. Najbardziej prawdopodobne jest, że była to Cytadela z której do miejsca znaleziska jest 10 minut pieszo. W tym tygodniu nieśmiertelnik przekażę do muzeum wojskowego w Poznaniu. Dziś rozmawiałem z Panią kustosz i są bardzo zainteresowaniu znaleziskiem.
  3. Wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie wszystko by się zgadzało. Czy to jest nieśmiertelnik czy jakaś plakietka lub identyfikator? W Poznaniu był w latach 42-45. Może to zgubił.
  4. Potrzebna pomoc w rozszyfrowaniu napisów. Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tej blaszki. Wykopana przypadkiem podczas sadzenia tujek na ogródkach działkowych w dzielnicy Sołacz w Poznaniu. Leżała dosyć płytko w ziemi. Napisy, które udało się prawdopodobnie odczytać z blaszki to: K. Marlow Lt d R i/Hus Regt K. W. I (I Rh No7) Na odwrocie: I sch D
×
×
  • Create New...

Important Information