Jump to content

haczykman

Forum members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

haczykman's Achievements

0

Reputation

 1. Dziękuję za odpowiedzi i nakreślenie tematu. Pozdrawiam serdecznie
 2. Dziękuję, w takim razie cierpliwie czekam na informację. Zastanawiające jest dla mnie to, że przy odczyszczaniu kwasem azotowym czy roztworem soli kamiennej nie wyszła spod żadna miedź czy coś innego. Nawet przy zadrapaniach czysto. Faktycznie nie ma nigdzie próby srebra, ale wszystko mi podpowiada, że to srebro…hmmm Ciekawi mnie również dlaczego nabijano wtórnie sygnatury, jaki był tego cel ?
 3. Czołem, Posiadam starą rodzinną srebrną cukiernicę. Odczyściłem ją z ciemnego nalotu i szukam teraz więcej informacji na jej temat. Od spodu nie ma próby - jest tylko punca w kształcie trójkąta z nieczytelnym dla mnie napisem. Może ktoś z Was mi coś jest w stanie na jej temat powiedzieć (typ, okres produkcji, cokolwiek…) Z góry dziękuję, Łukasz
 4. Dziękuje za powyższe informacje. Czyli rozumiem, że to mundur urzędniczy, a nie wojskowy ?
 5. Szanowni, W moich zbiorach znalazłem zdjęcia osoby, która jako jedyna pojawia się w innym mundurze niż reszta. Zastanawiam się czy to jest mundur wojskowy (carska armia) czy innej służby policja, pogranicznicy ? Dlaczego stopień nie jest na pagonach (naramiennikach) ? Drugie zdjęcie jest opisane: "Spotkanie z bratem -1900r" Tutaj bez gwiazdek, a na pierwszym zdjęciu z napisem "1903" już 2 gwiazdki, ? Dziękuję z góry za każdą cenną informację. Pozdrawiam Łukasz
 6. Na pewno przed 1896 rokiem. - na tyle innej fotografii jest data, którą znalazłem i załączam, a po gwiazdkach (w odniesieniu do tego co Kolega Łukasz napisał) wykonana później. Widać też numer na naramiennikach - który jest dla mnie mało czytelny.
 7. Szanowni, Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji umundurowania. Osoba na zdjęciu była oficerem Carskiej Armii w latach (1890~1920)- tyle wiem. Prawdopodobnie służyła w Pułku strzelców wschodnio-syberyjskich. Ciekawi mnie szczególnie to odznaczenie widniejące na zdjęciu. Każda inna informacja też będzie dla mnie cenna. Z góry dzięki! Z serdecznymi pozdrowieniami.
 8. Przeglądałem zdjęcia tego pułku i faktycznie szable wyglądają identycznie. Tak samo wspomniane otoki faktycznie prezentują się w tym odcieniu na takich zdjęciach. W dodatku "[21 Pułk UN] W okresie międzywojennym stacjonował w garnizonie Równe na Wołyniu" - miejsce zamieszkania (wspomniana Otynia) znajduje się relatywnie blisko (ok. 300km).
 9. Dziękuje za odpowiedzi. W formie ciekawostki, narzuciłem kolor na zdjęcie odnosząc się do munduru 1SBS.
 10. Witam serdecznie, Piszę do Państwa z kolejną prośbą o pomoc w identyfikacji umundurowania osoby na zdjęciu. Jedyne informacje jakie posiadam o tej osobie to, że po II Wojnie Światowej osiedliła się w Sheffield i tam już mieszkała do końca życia. Mój przodek: Piotr Stefański - znalazłem jeszcze to w internecie: THE LONDON GAZETTE, 22ND JANUARY 1976 1033 Stefanski, Piotr (known as Peter Stefanski) ; Poland ;. 574 Bellhouse Road, Sheffield, South Yorkshire Rozumiem, że po wojnie po kilkunastu latach w 1976 roku dostał akt naturalizacji. Dziękuję za każda infromację. Jakość zdjęcia nie powala (taki już jest oryginał) chociaż była skanowana w wysokiej rozdzielczości.
 11. Po raz kolejny dziękuję Wam za wszystkie wiadomości i okazaną pomoc. Jesteście niesamowici, a Wasza wiedza nieoceniona. Osoba na zdjęciu to brat mojej babci (nikt z rodzeństwa z tego pokolenia niestety już nie żyje). Co do terytorium zamieszkania, które pozwoliłoby doprecyzować formację: Urodzony w 1903r. w Bohorodczanach - później mieszkał z rodziną w Ottyni. W 1945r. przesiedlony na ziemie odzyskane - Kędzierzyn-Koźle.
 12. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, będę cały czas próbował potwierdzić te informacje w dokumentach. Jeżeli uda mi się coś ustalić (potwierdzić) dam znać. Serdeczności!
 13. Witam serdecznie, Piszę do Państwa z prośbą o pomoc w identyfikacji umundurowania osoby na zdjęciu. Każda informacja będzie dla mnie cenna. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information