Jump to content

przewitu

Forum members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za odpowiedzi, Czy są może jakieś inne sposoby? Elektrolizy nigdy nie robiłem a boję się, że moje z nią eksperymentowanie doprowadzi do zniszczenia odznaki.
 2. Witam, Czy widniejącą odznakę da się w jakiś sposób podratować albo przynajmniej zapobiec dalszemu jej rozpadowi? Czy moczenie jej w oliwie z oliwek i przecieranie szmatką to dobry pomysł? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!
 3. No nic, w takim razie dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wydaje mi się, że trzeba przyjąć że oba stemple oznaczają WaA519 tyle tylko że mocno skorodowały i prawie każdemu w tym mnie wydaje się, że pisze tam co innego (6,8 lub 9 w ostatniej cyfrze sygniatury). Za stemplem WaA519 przemawia sygniatura Agv na ostrzu przy osłonie ogniowej, gdzie i Agv i WaA519 oznaczają tego samego producenta- Berg & Co, Solingen-Ohligs. Jeśli ktoś uważa, że jest to podróbka bardzo proszę o napisanie tego pod tym postem, będę bardzo wdzięczny. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją opinią, proszę bardzo temat "co tam jest napisane" jak dla mnie dalej jest otwarty do dyskusji.
 4. @bert.F Czyli uważasz ze to podróbka?
 5. Dziękuje za tyle odpowiedzi Proszę się przypatrzeć wg mnie jest to WaA516. Stemple są dwa ten z lewej na 99% to WaA519 natomiast ten drugi cóż chyba WaA516. Czy zdarzały się dwa różne stemple na jednym bagnecie? I czy ktoś ma informacje co ten 516 może oznaczać? Dzieki z góry!
 6. Dziękuje za odpowiedz Po uważniejszym przypatrzenia się stempel nosi miano WaA516 Wiem, że jest to stempel Waffenamtu jednak nigdzie nie mogę znaleźć stempla WaA516, czy ktoś może się spotkał z takim oznaczeniem? Według niektórych stron taki nie istnieje. Pozdrawiam
 7. Dziękuje za odpowiedz Czy wiadomo może co oznacza stempel na rękojeści o sygniaturze „WaA518”?
 8. Witam Zakupiłem ostatnio bagnet po dość okazyjnej cenie. Wiem, że okładziny są dorabiane, jednak interesują mnie wybite numery. Nigdzie nie spotkałem się z oznaczeniem 42 ag(ostatnia litera to "w" lub "o"). Numery z drugiej strony są prawie niewidoczne na zdjęciach, podobnie w rzeczywistości jedynie udało mi się odczytać dwie cyfry 68. W górnej częśći rękojeści widoczne są "Wa4518") Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji czy te numery oznaczają niemiecki wojenny wyrób czy późniejszy z okresu Jugosławii. Z góry dziękuję!
×
×
 • Create New...

Important Information