Jump to content

Ziele77XXL

Forum members
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ziele77XXL's Achievements

0

Reputation

 1. No i dobrze, a tak naprawdę, to jest oryginał czy nie ?
 2. Proszę bardzo i dziękuję. Wszystko jasne. Trzeba jednak wziąć się za te okładziny. Spróbuję rozkręcić- skąd wziąć ten specjalny klucz?- i dopiero spróbuję zadać pytanie. Już kierunkowe. ŚLICZNIE dziękuję za dotychczasowe info.
 3. Dobrze. Pytanie. czy jest moąż;liwośc, żeby z tego typu bagnetu korzystało SS Waffen. Tj oddziały SS. ?
 4. Ja mam na stanie różne egzemplarze, możemy przyjąć,m że wiele. Pokażę wszystkim, ale, ale w jaki sposób ?
 5. Jasne, wszystko ok. Tylko, te drewniane okładziny. Skąd one sie wziely ? To nie wskazuje na komercyjny eksport, albo komercyjną produkcje ?
 6. Bagnet normalny, do k 98, z drewnianymi okładzinami. Stan, wskazanie na rynek III rzeszy. Żadnych, kompletnie żadnych sygnatur. Słyszałem opinie, że SS w swoich oddziałach używali bagnetów bez żadnych sygnatur, nawet wewnętrznych. Ten , który jest na foto, podobno ma taka historie. Co Państwo na to. Z przyjemnością wysłucham dyskusji, tak historycznej, jak i tematycznej . Od razu podpowiadam, że rozkręciłbym okładziny, gdyby one dały sie odkręcić. Nie chciałbym kaleczyć śrub, bo one bardzo miekkie i śrubokret pozostawia od razu ślad. Pozdrawiam Mietek
 7. Wrócę jeszcze na chwile do samego pytania, związanego z wątpliwościami prostej natury. Na bagnecie napis Original. Dla mnie z miejsca skojarzenie z odpustowymi wyrobami " orginałami", albo Cola Oryginal. Stad i moje wątpliwości......i dlatego też ten taki wpis :). Może ktoś zna genezę takiego opisu i takiej sygnatury na bagnecie. Wg mnie, to dość oryginalne :), używając okreslenia z bagnetu ?
 8. Dzięki bardzo, te informacje pozwoliły mi rozszerzyć trochę swoja wiedzę. Nie spotkałem nigdzie info, że ten producent także wytwarzał ten typ bagnetu, kordzika, scyzoryka, właśnie dla tej służby. Podałem wcześniej, że pomroczność jasna i ....nic nie mogę znaleźć na ten temat. Tak się zdarza, tym razem trafiło to mnie. Dlatego moja prośba, albo o info, co , ewentualnie gdzie i dlaczego. Przyznałem się, ze tym razem moje umiejętności szukania samodzielnego, dały słaby efekt. Dziękuję za pomoc. :). P>s. Tak naprawdę, wolę sarkazm, on nie obraza. Mam jakiś zestaw różności, a bez znajomości ich historii, to słabo. Także będę niepokoił Panów/Panie swoja obecnością, .......co jakiś czas :). Pozdrawiam ?
 9. scyzoryk, jaka każdy inny, Każdy, według mnie. Jakby się uparł, to nawet cały opis o nim, nie rożni się treścią od tych wielkich bagnetów :). To sarkazm, bo sorry, ale na taka odpowiedź może być tylko taka odpowiedź. Prosiłem o opinie na temat bagnetu rocznik co najmniej wojenny. Uważasz, że nie ma tutaj nic do dodania ? Jesli tak, może , dzięki :). Pozdrawiam
 10. coś wiecej, bo nic nie mogę znależć. Co nie znaczy, że nie ma, po prostu zaciemnienie......bywa ?
 11. Witam, podobno to bagnet III Rzeszy, paradny Straży Pożarnej. Nie znalazłem jednak nigdzie podobnego modelu. Różni producenci, jednak nikt nie mówi o tej produkcji.
×
×
 • Create New...

Important Information