Jump to content

krzysiek9413

Forum members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taki jest problem że gość ma cegłę zamiast telefonu Ale postaram się w weekend gdy przyjedzie z pracy podskoczyć do niego i zrobić jakąś fotkę.
 2. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fotothek_df_tg_0002410_Geldwesen_^_Münzwesen_^_Münze_^_Dreier.jpg Na tej stronie znalazłem te szkice
 3. Zozu a może ty coś wiesz na temat takiej monety? Widzę że masz ogromną wiedzę w tym temacie.
 4. To raczej nie realne. Poza tym na tej z obrazka brakuje otoczki z pereł po obu stronach. To po prostu jest jakaś odmiana czy coś ale nie mogę nic o niej znaleźć. Zapewne nie wiem pod jakim hasłem jej szukać. Ale po tym jak obróciłeś może ktoś coś skojarzy bo wygląda identycznie tylko brakuje otoczki z pereł.
 5. Jakaś przebitka. W tamtych latach podobno masowo przebijano monety. Ale ta twoja to w dodatku chyba fals. Powinna być ze srebra.
 6. Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś z forum orientuje się co to za dreier ( czy to w ogóle dreier?). Widziałem takiego samego ale tak jakby wybity w odbiciu lustrzanym. To znaczy gryf/lew było obrócony w lewą stronę a orzeł miał głowę także w lewą stronę. Na awersie i rewersie była otoczka z pereł. Nie znam wagi oraz wielkości monety ponieważ nie jestem w jej posiadaniu. W google nic o tym nie ma albo ja źle szukam.
×
×
 • Create New...

Important Information