Jump to content

Abramson

Forum members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, tak. Ja też mam skłonność myślach czegoś takiego. Ubraly faceta we wszystko, co było pod ręką)
 2. Witam! Mam takie zdjęcie. Mundur jest podobny do okresu Wojska Polskiego okresu RP II, ale jest w nim wiele szczegółów, których nie potrafię wyjaśnić. Istnieje pomysł, że jest to inscenizowany mundur do zdjęć ze studia fotograficznego. Proszę o pomoc w ustaleniu munduru? Zdjęcie jest bardzo małe, więc trudno jest powiększyć szczegóły. Zrobiłem to, jak mogłem. Pozdrawiam!
 3. Dziękuję bardzo! To naprawdę wygląda bardziej jak Voigtlander Brillant. Pozdrawiam!
 4. Witam! Mam kilka zdjęć jednej osoby. Kilka zdjęć z okresu jego służby w Wojsku Polskim RP II. I jedno zdjęcie, jak myślę, już on albo w 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki albo w 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki? Proszę o pomoc w ustaleniu przybliżonego czasu fotografowania, a także zastanowienie się, dlaczego na kołnierzykach są odznaki wojsk pancernych, jakie są jego okulary na nakryciu głowy i jaki aparat jest żołnierzem? Myślę, że kamera jest START. Pozdrawiam!
 5. Och tak, tak. A miał też złamaną głowę Dzieci zerwały podczas gier. Dziękuję, Pan! Trzymałem niektóre z tych orłów wz. 19. Były to jednak tylko niektóre z numerów pułkowych. (prawdopodobnie najczęstszych, jakie spotkałem 52) i litera R - związek rezerwistów. Orły z innymi literami nigdy więcej nie spotkały się. Pozdrawiam!
 6. Cześć Na jednej z aukcji w Internecie widziałem takiego orła z literą H. Stało się interesujące, gdzie takie orły były używane? Nie mogłem sam znaleźć informacji i chcę prosić o pomoc Państwa. Pozdrawiam
 7. Będę również wdzięczny, jeśli Państwo pomoże określić czas zdjęcia. Jak rozumiem, to lata 30-te, a może 40-te. Pozdrawiam!
 8. Dziękuję bardzo, Państwo! Myślałem, że to zdjęcie pochodzi od policji panstwowej RP II. Pozdrawiam
 9. Cześć! Proszę o pomoc w określeniu modeli motocykli na zdjęciu. Będę również wdzięczny za informacje na temat: "motocyklowy patrol opp" . Pozdrawiam!
 10. Dziękuję bardzo! Pan bardzo mi pomógł! Pozdrawiam!
 11. Cześć! Natychmiast przepraszam za wszelkie błędy gramatyczne, ponieważ komunikuję się za pośrednictwem tłumacza. Dostałem bardzo ciekawe zdjęcie, przedstawiające weterana powstania styczniowego, a także na pierwszym planie wojewoda wołynski - Henryk Józewski i biskup. Ciekawy krzyż na piersi biskupa jest bardzo podobny, ale nie do końca do Ordera Orła Białego. Właśnie pytanie - czy to jest Order Orła Białego? Bardzo interesujące usłyszeć opinie Panstwa. Przedtem bardzo dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information