Jump to content

odkrywca321

Forum members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co niby kolego mogły zawierać te skrytki po tym SS ? Bo chyba dzieł sztuki nie zawieraly ani złota ?
 2. Wiadomo jest chyba wszystkim poszukiwaczom skarbów i tajemnic na tym forum o podziemiach pod dzisiejszym Szczecinem a dawniejszym (Stettinem ) ale nie wiadomo co mogą kryć te podziemia : może jakieś ukryte dzieła sztuki zagrabione podczas okupacji w Polsce albo w ZSRR , depozyty członków NSDAP , oficerów SS lub łupy żołnierzy i oficerów Wehrmachtu albo jakieś cenne przedmioty i eksponaty pochodzące z publicznych zbiorów miejskich lub z prywatnych kolekcji lub jakieś podziemne fabryki zbrojeniowe , szpitale , podziemne magazyny ? Albo ten mityczny tunel biegnący aż do Berlina ? Chciałem zacząć ten wątek po to aby zobaczyć co inni myślą na ten temat....
 3. Siema czy pod Szczecinem mogą być zamurowane tunele lub podziemia które mogą kryć hitlerowskie tajemnice z końca 2 wojny światowej ? Np : dzieła sztuki , bardzo cenne archiwa , prywatne majątki najbogatszych mieszkańców przedwojennego Stettina , albo podziemne fabryki zbrojeniowe ? Albo podziemne szpitale dworce itp . Pytam się bo jest dużo teorii o podziemiach pod tym miastem , osoby które mają jakieś ciekawe informacje lub historie na ten temat proszę o szybki kontakt ....
 4. Chociaż parę przecież ich nie odkopie bo nie mam ani sprzętu ani czasu , tylko tak chciałem wiedzieć gdzie te skrytki są tak żeby mieć frajdę ?
 5. Może orientujecie się ile statków zatonęło w okolicach Kołobrzegu podczas operacji Hannibal w 1945 roku i co mogły oprócz ludności wywozić , np : maszyny lub cenne dzieła sztuki i kosztowności !!!! I czy wogólę mogą takie statki istnieć ?
 6. Może orientujecie się ile statków zatonęło w okolicach Kołobrzegu podczas operacji Hannibal w 1945 roku i co mogły oprócz ludności wywozić , np : maszyny lub cenne dzieła sztuki i kosztowności !!!! I czy wogólę mogą takie statki istnieć ?
 7. Czy na terenie Pomorza zachodniego mogą się znajdować tajemnicze ruiny , w których mogą się znajdować tunele , podziemia , skrywające : skrytki na cenne przedmioty i dzieła sztuki pochodzące zarówno z kolekcji prywatnych jak i z terenów okupowanych , stworzone przez hitlerowców pod koniec 2 wojny światowej , jednym z takich miejsc np: może być Szczecin czy Kołobrzeg ale czy są może jakieś inne miejsca związane z moim tematem ?
 8. To podaj lokalizacje tych skrytek w prywatnej wiadomości jak nie chcesz żeby inni się o nich dowiedzieli to się przekonam czy się odkopać czy nie , i nie mów mi że Kołobrzeg nie jest usiany skarbami bo jest ......
 9. A jakie miejsca typowali na potencjalne miejsca , jakie tereny wskazywali świadkowie lub inni co wiedzieli że coś zostało ukryte przez uciekających Niemców.... ??? Czy to był teren przedwojennego starego miasta czy gdzieś gdzie do 45 - tego stały jakieś budynki a obecnie nie ma po nich śladu oraz drugie pytanie czy poszukiwali też Podziemii pod Kołobrzegiem bo niby takie są ale gdzie to tylko diabeł wie .......
 10. A Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych szukało czegoś na ziemii Kołobrzeskiej po zakończeniu działań wojennych ?
 11. To np ; gdzie po wierz ja pochodzę z dolnego Śląska ale rodzinę mam właśnie w Kołobrzegu może by widzieli gdzie te miejsca są ( obecne nazwy ulic )
 12. Czy jest prawdopodobne że na terenie Pomorza Zachodniego pod koniec wojny Hitlerowcy mogli ukrywać zbiory pomorskich muzeów lub dzieła sztuki i cenne przedmioty zagrabione podczas wojny oraz te ewakuowane z innych miast niemieckich ....... Np : Berlina lub Królewca !!!
×
×
 • Create New...

Important Information