Jump to content

odkrywca321

Forum members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy organizacja Todt mogła działać na terytorium Pomorza zachodniego i wschodniego oraz na obrzarze dawnych prus wschodnich ( Warmia i Mazury ) oraz na terytorium obecnego Obwodu Kaliningradzkiego ( Królewiec ) a jak tak to gdzie można znaleźć dokumentacje z ich prac na tych terenach ? Czy znajduję się w rosyjskich archiwach czy w niemieckich ?
 2. Może ktoś się orientuje czy na terenie Szczecina mogą się znajdować jakieś podziemia i tunele które celowo zostały wysadzone lub zamaskowane przez uciekających hitlerowców w 1945 roku ?
 3. Dobry wieczór chciałem się was spytać czy w archiwach przedsiębiorstwa poszukiwań terenowych które działało po 2 wojnie światowej , które zajmowało poszukiwaniem ukrytych remanentów ( dzieł sztuki , antyków , kosztowności , maszyn , kabli itp ) moje pytanie dotyczy tego czy w tym archiwum mogą być jakieś informacje na temat ukrytych pod koniec wojny cennych dobrach ale nie znalezionych przez PTT oraz czy mogą się tam również znajdować informacje na temat ukrytych depozytach i Podziemnych obiektach hitlerowskich na Pomorzu Zachodnim oraz Warmii i Mazurach ? Pozdrawiam
 4. A co niby kolego mogły zawierać te skrytki po tym SS ? Bo chyba dzieł sztuki nie zawieraly ani złota ?
 5. Wiadomo jest chyba wszystkim poszukiwaczom skarbów i tajemnic na tym forum o podziemiach pod dzisiejszym Szczecinem a dawniejszym (Stettinem ) ale nie wiadomo co mogą kryć te podziemia : może jakieś ukryte dzieła sztuki zagrabione podczas okupacji w Polsce albo w ZSRR , depozyty członków NSDAP , oficerów SS lub łupy żołnierzy i oficerów Wehrmachtu albo jakieś cenne przedmioty i eksponaty pochodzące z publicznych zbiorów miejskich lub z prywatnych kolekcji lub jakieś podziemne fabryki zbrojeniowe , szpitale , podziemne magazyny ? Albo ten mityczny tunel biegnący aż do Berlina ? Chciałem zacząć ten wątek po to aby zobaczyć co inni myślą na ten temat....
 6. Czy na terenie Pomorza zachodniego mogą się znajdować tajemnicze ruiny , w których mogą się znajdować tunele , podziemia , skrywające : skrytki na cenne przedmioty i dzieła sztuki pochodzące zarówno z kolekcji prywatnych jak i z terenów okupowanych , stworzone przez hitlerowców pod koniec 2 wojny światowej , jednym z takich miejsc np: może być Szczecin czy Kołobrzeg ale czy są może jakieś inne miejsca związane z moim tematem ?
×
×
 • Create New...

Important Information