Jump to content

Trevi

Forum members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Znalazłem jeszcze coś takiego i mam mętlik w głowie.Proszę o pomoc fachowców od odznaczeń.
 2. Sugerując się opisem ciężaru(wagi) odznaczenia podanym na tej stronie mam wątpliwości co do oryginalności odznaki.Chyba ,że waga podana jest w odwrotnej kolejności.Może ktoś to zweryfikować.
 3. Dziękuję za opinie.Znane są dwie odmiany tej odznaki(sugeruję się tym co wyczytałem na niemieckiej stronie) Magnetyczna ( Eisen ) i niemagnetyczna ( Buntmetall ). Jaka powinna być prawidłowa waga odznaczenia wykonanego z materiału niemagnetycznego.Chciałbym w 100% potwierdzić jej oryginalność.
 4. Odznaka za rany 1918. Proszę o pomoc w identyfikacji odznaczenia widocznego na zdjęciach,czy na podstawie tych fotek można potwierdzić jej oryginalność. Mam pewne wątpliwości.
 5. Przepraszam ale nie mogłem dodać zdjęć w jednym poście.
 6. Dziękuje za odpowiedzi.Dokument dotyczy żołnierza biorącego udział w działania wojennych pierwszej wojny światowej,przeniesionego do rezerwy w 1919.Według mnie jest to tzw.wtórnik wydany w latach 1936-37.
 7. Mam rozumieć, że jest to dodatkowa oprawa(okładka) zamówiona przez właściciela książeczki wojskowej.
 8. Czy ktoś spotkał się z taką sygnaturą na dokumencie jak w tytule.
 9. Czy jest ktoś w posiadaniu takiej monetki.Według katalogu wybita była stemplem( układ awers/rewers odwróconym o 180°).Krause KM# 825.Posiadam taką monetę z innym układem wybicia i nie wiem co o tym sądzić.
×
×
 • Create New...

Important Information