Jump to content

Kera78

Forum members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kera78

 1. Znalezione na lotnisku poniemieckim na polu.Duży kawał metalu jakby łopatki, połączenie.Ok 80 cm długości.Na końcu łopatek 2 czrne gumy.Od czego to może być.
 2. Przedmiot znaleziony na starym poniemieckim lotnisku widać ślady gwintu od środka.Stal , ciężki stożek.Od czego może być, średnica ok7 cm
 3. Przedmiot znaleziony na starym poniemieckim lotnisku .Jakiś stop widać ślady gwintu.Średnica ok 20 cm
 4. Ja interesuje się lotniskiem w Mącznikach i podobny bunkier jest taka górka i wejście od góry a obok taka studzienka głęboka ok 190cm teraz a pewnie była głębsza bo dużo ziemi jest na dole.Szer to ok 1m.i nad ziemię wychodzi na 50 cm.Drenówka to nie jest bo nie ma wlotów po bokach.Drabinki też brak.Też mnie to zastanawia po co to było.
 5. Szukałem ale nic nie udostępniają , pewnie nie chcą.Data mi nie za bardzo pasuje bo pasów betonowych brakuje ale nie mogę tego zweryfikować bo nie mam z czym.Wszystkie opisy są ogólnikowe.Z zasłyszanych informacji wiem że było to lotnisko szkoleniowe. Na mapie ze skanowania laserowego widać fundamenty. Musiała być temp. i się wszystko paliło bo jest dużo stopionej stali w ziemi. Inne lotniska polowe są innej budowy więc nie mam porównania.Rosjanie przez jakis czas też po wojnie tam byli lecz jako wartownicy tego co zostało .Potem zostało zapomniane.Pamiętam jak skakali tam na spadochronach ale to już lata 80.Jak już robie krok do przodu to utykam.Archiwa po 45 jakieś foto na pewno mają.Sztabówki były robione.Ale nie wiem jak się dostać do nich. Dziwna jest ta ogólna niewiedza.Nikt tym lotniskiem się nie interesował.
 6. To zdjęcie lotnicze z którego jest roku ? Bo trochę różnych dat jest na dole czy da się to sprecyzować.Przypuszczam że na foto jak się ktoś przyjży to widać samoloty i to dużo, ale nie tam gdzie dzisiejsze pasy i stojanki. Tych białych pasów też nie ma nie wiem co to mogło być.Przypuszczam że foto przedstawia okres przed budową pasów ale już z niemieckimi samolotami. Na mapach nic nie widać. Niemcy na pewno robili dokumentację. Na terenie jest bardzo dużo drenów i fundamentów co daje przypuszczać że była duża infrastruktura.Ale nie wiadomo jak wyglądała. I po co są doły za stojankami eskadry 9 stanowisk i wszystkie takie same o gł. ok 1m a wszystko omurowane. Po hangarze głównym tylko fundamenty przypór są. Zagatkowy jest też bunkier ok 3x3x3 z otworem na górze w centrum koszar( Być może radiostacja tam była) bunkier nie był wkopany tylko na wierzchu.Wrzucę fotki może ktoś pomoże rozwiązać co tam było.Pozdrawiam.
 7. wiem że stan obecny lotniska Mączniki tzw Schroda Sud to dzisłania niemców .Ale nawet o tym lotnisku jest niewiele.Ludność została wysiedlona i nikt nic nie wie nawet fotografi brak .A przecież niedaleko był zrzut w Janowie więc jakieś plany muszą być. Lotnisko wysadzili niemcy i od tego czasu też brakuje informacji i zdjęć. Na lotnisku po wojnie skakali spadochroniarze Grunwald Poznań ale też nie ma fotek. Kamień w wode. Przed wojną były samoloty RP i tylko mała wzmianka o nich.Ale muszą być gdzieś plany lotniska.Pomóżcie.Rosjanie fotki szpiegowskie pstrykali alianci też.Niemcy przy budowie robili dokumentację i to foto.
 8. Wiem że w Mącznikach koło Środy Wlkp. było lotnisko RP przed II wojną ale nic nie mogę na ten temat znaleźć.Może ktoś mi pomoże albo ma takową wiedzę.
 9. Jest to typowa stal a kołnierze studzienek są żeliwne i te wyżłobienia na zewnątrz.Być może kiedyś takie robili. Dziękuję za odpowiedź będę szukał w tym kierunku , może podobną studzienkę znajdę. Może ktoś ma inny pomysł. Pozdrawiam
 10. Druga strona.Średnica ok 30 cm.
 11. Znalazłem take koło na starym niemieckim lotnisku.Od czego może być ? Jest dość ciężki więc chyba silnik odpada. Dziękuję za odpowiedź.
 12. Szukam zdjęć map Środy Wielkopolskiej po 1945r.
×
×
 • Create New...

Important Information