Jump to content

EdzioEgzekutor

Forum members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by EdzioEgzekutor

 1. Witam, co mogą oznaczać sygnatury - H1 oraz H3, nabite dwukrotnie. Średnica 23mm, magnes nie przyciąga, wygląda na srebro niskiej próby.
 2. Witam, czy ktoś rozpoznaje przedmiot? Dodam że miał również przyczepione resztki poskładanego papieru lub filcu (mechata struktura, zbrązowiała, kruszaca się w palcach). Wybita liczba 76. W pobliżu wyskoczyły 10-cio groszówki z 1923r.
 3. Witam, czy ktoś spotkał się z podobnym medalikiem? Kto może być na nim przedstawiony? Niedaleko toczyły się walki Carskiej Rosji z Austro-Węgrami, lecz może nie być to powiązane. Medalik gruby, ciężki, wygląda na mosiezny.
 4. Dzięki za wskazówki. Może to Galicyjski Pułk Ułanów nr. 3? Kręcili się w tych terenach
 5. Rejon Galicji, południe Podkarpacia. Co ciekawe obok wyskoczyła boratynka (chyba, czytelne tylko litery IO).
 6. Witam, proszę o identyfikację guzika. Płaski z cyfrą 3 i kropką po prawej stronie. Spodnia część z oczkiem i pozostałością srebrnej powłoki.
 7. Witam, czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką plombą? Ciężko cokolwiek odczytać, brakuje większości liter. Z jednej strony czytelne litery to SZLA - napis się urywa, kończy na - KI. Z drugiej strony czytelne litery to - OW - YKA.
 8. Witam, czy ktoś z forumowiczów jest w stanie określić z jakiego działa i z której wojny jest ta łuska? Mosiądz, wysokość 31cm, średnica podstawy 9cm. Znalezisko "garażowe" stąd ubytek.
 9. Witam, czy ktoś z forumowiczów natknął się na taką łyżkę? Jest bardzo podobna do łyżek Fraget, z tym że nie ma prostej krawędzi uchwytu. Nie widzę żadnych oznaczeń.
 10. Witam, czy ktoś spotkał się z takim guzikiem rosyjskim? Są na nim litery usunięte z alfabetu w latach 1917-1918: ГPИГШ PIИ CEPГѢEBЪ Guzik jest ołowiany.
 11. Dzięki! Nadal nie mogę znaleźć tego "żetonu". A okropnie ciekawi :P
 12. Witam, jakiś pomysl co to mogą być za monety lub czym są jeśli nie monetami? Moneta z lewej 18mm,moneta z prawej 20mm średnicy.
 13. Oznaczenia z Mosina często się wycierają, są wypukłe i dość małe co nie sprzyja dobremu zachowaniu
 14. Witam, wiem że monetka jest w opłakanym stanie ale może uda się zidentyfikować, nie daje mi spokoju. Średnica około 13mm, miedziana. Z jednej strony coś na kształt popiersia, po lewej coś jak litery O oraz A. Z drugiej strony zarys konia/jeźdźca, oraz litery z których pierwsza najbardziej przypomina S.
 15. Może to być też butelka apteczna uniwersalna, stosowana do porcjowania płynnych leków sporządzanych przez aptekarzy. Ale tak jak wspomina kolega wyżej, warto zasięgnąć opinii muzeum farmacji
 16. Wygląda jak żołnierz na koniu widoczna jest szabla, w rękach trzyma hełm, przed nim kopiec z kamieni na którym również jest hełm
 17. Kilka przedmiotów z 1 ws, Galicja. Ktoś ma pomysły czym lub od czego są? Mosiezne, nr 5 posrebrzany
 18. Witam, nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym przedmiocie. Materiał brąz lub mosiądz, wytłaczany, zapinany był na agrafkę. Postać na koniu, dookoła był prawdopodnie jakiś napis
×
×
 • Create New...

Important Information