Jump to content

EdzioEgzekutor

Forum members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

EdzioEgzekutor's Achievements

0

Reputation

 1. Witam, co mogą oznaczać sygnatury - H1 oraz H3, nabite dwukrotnie. Średnica 23mm, magnes nie przyciąga, wygląda na srebro niskiej próby.
 2. Witam, czy ktoś rozpoznaje przedmiot? Dodam że miał również przyczepione resztki poskładanego papieru lub filcu (mechata struktura, zbrązowiała, kruszaca się w palcach). Wybita liczba 76. W pobliżu wyskoczyły 10-cio groszówki z 1923r.
 3. Witam, czy ktoś spotkał się z podobnym medalikiem? Kto może być na nim przedstawiony? Niedaleko toczyły się walki Carskiej Rosji z Austro-Węgrami, lecz może nie być to powiązane. Medalik gruby, ciężki, wygląda na mosiezny.
 4. Dzięki za wskazówki. Może to Galicyjski Pułk Ułanów nr. 3? Kręcili się w tych terenach
 5. Rejon Galicji, południe Podkarpacia. Co ciekawe obok wyskoczyła boratynka (chyba, czytelne tylko litery IO).
 6. Witam, proszę o identyfikację guzika. Płaski z cyfrą 3 i kropką po prawej stronie. Spodnia część z oczkiem i pozostałością srebrnej powłoki.
 7. Witam, czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką plombą? Ciężko cokolwiek odczytać, brakuje większości liter. Z jednej strony czytelne litery to SZLA - napis się urywa, kończy na - KI. Z drugiej strony czytelne litery to - OW - YKA.
 8. Witam, czy ktoś z forumowiczów jest w stanie określić z jakiego działa i z której wojny jest ta łuska? Mosiądz, wysokość 31cm, średnica podstawy 9cm. Znalezisko "garażowe" stąd ubytek.
 9. Witam, czy ktoś z forumowiczów natknął się na taką łyżkę? Jest bardzo podobna do łyżek Fraget, z tym że nie ma prostej krawędzi uchwytu. Nie widzę żadnych oznaczeń.
 10. Witam, czy ktoś spotkał się z takim guzikiem rosyjskim? Są na nim litery usunięte z alfabetu w latach 1917-1918: ГPИГШ PIИ CEPГѢEBЪ Guzik jest ołowiany.
 11. Dzięki! Nadal nie mogę znaleźć tego "żetonu". A okropnie ciekawi :P
×
×
 • Create New...

Important Information