Jump to content

Mekito

Forum members
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Mekito's Achievements

0

Reputation

 1. Nie ma żadnych oznaczeń, które pomogłyby mi znaleźć te lampy w wyszukiwarce. Czy ktoś wie do jakiego modelu one są?
 2. Numer 2 wygląda podobnie jak model KP 15. Tylko, że ta główka jest okrągła, a u mnie "kątna". W żaden sposób nie mogę znaleźć czegoś podobnego, ale nie okrągłego
 3. Orientuje się ktoś do czego są te kraniki? Jak już coś podobnego znajdzie się w internecie to mają wymienione praktycznie wszystkie modele starych motocykli.
 4. Podczas porządków znalazłam coś, co na pierwszy rzut oka wydawało mi się popielniczką. Ta dolna część jest szklana z przykręconą wieżą Eiffla. Z czego może być zrobiona, że nie pordzewiała? Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy to na pewno jest popielniczka? Jest to coś warte? Znalazłam jeszcze kilka starych "prawdopodobnie na moje oko popielniczek", np. z figurką psa i nie wiem co z tym zrobić ?
 5. Wie ktoś jaka roślina została odbita w kamieniu?
 6. witam.przeszlifowałem mały kawałek ma metaliczny wygląd.(jak nierdzewka lub chrom)przy silnym magnesie neodymowym(70 kg uciągu) przesuwając po nim jest delikatnie wyczuwalne pole magnetyczne. jak go znalazłem cały był pokryty czarną szlaką. przeszlifowany kawałek przetarłem kwasem ( stężonym) nie było widocznej reakcji pojawił się drobny wzór mogę podesłać lepsze zdjęcia.
 7. Znalazłem na polu dziwny kamień". Jest on pokryty czarną skorupką, coś w rodzaju zgorzeliny. Było jej więcej, ale część po lekkim oczyszczeniu i ostukaniu odpadła. Wykrywacz metali przy tym wariuje, pokazuje wszystko na najwyższych wskazaniach. jednak magnez neodymowy tego nie przyciąga. Kompas też nie reaguje w żaden sposób. Po odłupaniu kawałka czarnej warstwy pojawiają się okrągłe wgniecenia. Waga 451 gram. Objętość około 80 ml, zmierzone za pomocą wyporności i strzykawki, więc nie jest to tak dokładny pomiar. Ma metaliczny wygląd, jednakże nie reaguje na żadne warunki atmosferyczne. Po roku leżenia na dworze obiekt jest w nienaruszonym stanie: żadnej rdzy, utlenień, patyny. Czy ktoś mógłby pomóc mi w identyfikacji?
×
×
 • Create New...

Important Information