Jump to content

komandor605

Forum members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam natknąłem się w lesie na betonowe fundamenty. Miejsce znajduje się w lesie na lekkim wzniesieniu, fundamenty są na samym szczycie wzniesienia. Takich fundamentów są 4 sztuki na planie kwadratu o bokach ok 5 metrów. Sądzę, że jest to podstawa jakiegoś Flaka na forum pełno zdjęć takich betonowych podstaw lecz nie mogę nigdzie dopasować umiejscowień 8 śrub (jakby po dwie śruby w każdym rogu). Zdjęcia na forum są podobne ale jednak znacząco inne. Wzgórze jest pokryte okopami w bardzo dobrym stanie, nie widać śladów walki znalazłem może z 10 łusek mauserowkich. Moje pytanie brzmi co mogło znajdować się na tych podstawach. Miejscowość Suchatówka koło Gniewkowa. Pozdrawiam.
 2. Wszystko sie zgadza, dziekuję raz jeszcze.
 3. Koledzy serdecznie dziękuję po tygodniu szukania dowiaduje sie po godzinie od wstawienia co to jest. Obejrzałem wszystkie zapalniki od Flaka i pocisków moździeżowych niemieckich i rosyjskich i nic. Kolego vis1939 czy ten zapalnik miał jakies swoje oznaczenie? Generalnie zbieram tylko łuski mam nadzieję że znajdę łuski 2cm od Flaka, bo jak narazie przechodzilem może z 10% terenu poligonu. Dziękuję jeszcze raz pozdrawiam.
 4. Witam, jestem nowy na forum, chciałbym zasięgnąć porady odnośnie zapalnika lub jego fragmentu, którego znalazłem na starym poligonie. Szukałem go już na forum odkrywcy, na forach obcojęzycznych ale żaden nie odpowiada temu którego znalazłem. Generalnie spędza mi on sen z oczu od tygodnia. Delikatnie umyłem go wodą, niestety nie posiada ŻADNYCH oznaczeń oprócz 2 (3?) strzałek na korpusie biegnących ku górze zapalnika co jest dla mnie dziwne ponieważ 99% oglądanych zapalników posiadało oznaczenia wg których bez problemu można byłoby odszyfrować typ zapalnika. Przedmiot znalazłem na dawnym poligonie na którym ćwiczyły wojska pruskie, następnie hitlerowskie, a po wojnie LWP. Wokoło miejsca znalezienia wykopałem też łuski od mausera, kulki szrapnelowskie i pełno różnego rodzaju niewiadomego pochodzenia złomu stalowego. Z zapalnikiem nie zamierzam robić nic więcej, leży sobie on w piwnicy ciekawi mnie tylko do czego był używany, jaki jest jego typ ewentualnie jakiś schemat wnętrza. Zapalnik jest cały z aluminium i jest to jedna bryła tzn. tam gdzie jest gwint to przechodzi on w korpus zapalnika. Średnica zapalnika w najszerszym miejscu wynosi 18 mm. Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy i z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information