Jump to content

marcin-artur

Forum members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam. Przeglądając różnej strony wpadłem na zdjęcia szabli, opisana jako pruska. Wiece jaki to model? Z góry dziękuje za pomoc.
 2. Witam. Wpadła mi w ręce obrączka złota, próby 585 z cechą probierczą używaną w latach 1931-1963 przez Urząd probierczy w Warszawie. Znajde gdzieś katalog znaków imiennych tego urzędu? Na obrączce jest znak imienny jubilera w postaci odwróconego trapezu z u dołu umieszczoną literą J", a powyżej umieszczne znaki są niestety nieczytelne. Coś jakby WW", vW" lub coś podobnego, ale to domysły bo nawet z podświetlaną lupą nie mogę tego odczytać. Dziękuje za wszelką pomoc z góry.
 3. Poczytaj: http://www.ursus.com/pl/historia-firmy Pozdrawiam!
 4. Co o nich sądzicie? Oryginały? https://allegro.pl/naramienniki-pagony-epolety-niemcy-iiirzesza-i7588260665.html
 5. Niestety nie mają - wykorzystują do ostatniego centymetra nawet ścinki".
 6. Witam. Wiecie może gdzie można zakupić tkaniny na mundury np. typu splittertarn? Z góry dziękuje za informacje
 7. Co powiecie na ta kurteczkę? ;) http://allegro.pl/ii-ws-niemiecka-kurtka-wojskowa-i7473718893.html#thumb/3
 8. Witam, Co sądzicie o tych czapkach? http://allegro.pl/czapka-polowa-m41-deutsche-afrika-korps-dak-i7417989104.html Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
 9. Niedawno na jednym z portali aukcyjnych zakończyła się aukcja monety 10 guldenowej, którą sprzedający opisał w ten sposób: Oferuję monetę 10 guldenów gdańskich z 1935 roku, średnica 34mm. Prawdopodobnie (tak mi powiedzieli w komisie) to przedwojenna "replika." Co o tym sądzicie? To faktycznie przedwojenna kopia? Cena podskoczyła do ponad 160 złotych + koszty wysyłki. Pozdrawiam serdecznie.
 10. Szanowni Państwo - witam na forum. Na złomowisku w Bydgoszczy odkryłem nogi od ławki. Czy da się ocenić ich wiek? Przynajmniej w przybliżeniu, bo to pewnie masowa produkcja. Jedna noga waży 14kg, ma na sobie ok. 7 warstw farby (od spodu: biała, biała, stalowoszaroniebieska, zielona ławkowa, bordowa, czerwona i srebrna). Dziś już chyba takich nie robią :) resztki śrub przez korozję straciły około połowy swej średnicy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za podpowiedź:)
×
×
 • Create New...

Important Information