Jump to content

Prej

Forum members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Kierownicy muzeów z całej Polski już zacierają ręce patrząc na te drogocenne zabytki.
 2. Sqr, misiu kolorowy, nie będe wałkował tutaj po raz kolejny tego tematu. Jak to w internecie (tym bardziej na forum przepełnionym ekspertami wszelkiej maści i posiadającymi mnóstwo cennych i dających wielkie doświadczenie i wagę wypowiedzi punktów internetowych) każdy ma swoją interpretację i niech się jej sobie trzyma. Tymczasem miłego poszukiwania wszystkiego, co nie jest zabytkiem, meteorytów oraz wyłącznie nowych obrączek. Paaaa! ;)
 3. Panowie, bla bla bla bla. Temat wałkowany już chyba na każdym forum 10000 razy. Oczywiście teraz w polskich lasach mamy 100.000 detektorystów szukających swoich zagubionych zegarków i obrączek, a policja / straż leśna oczywiście nic nie mówi, no bo przecież detektorysta by nie kłamał.
 4. goda wdg mnie jest potrzebna wtedy kiedy chcesz legalnie i w świetle prawa prowadzić poszukiwania historyczne na danym terenie - obszarze". To fajnie, że według Ciebie. Według przepisów jest troszeczkę inaczej, jakbyś nie zauważył. A paranoja owszem jest, w związku z tymi właśnie przepisami, kolego.
 5. Pan Cezary chętnie się zgodził i ze swoim sprzętem zaczął przeczesywać rolę". Rozumiem, że Pan Cezary przedtem uzyskał zgodę Konserwatora.
 6. wirakocza (409 / 6) 2017-12-10 14:10:43 I nie powiadomiłeś WKZ? Oj, nieładnie.
 7. 1. Nie bzdury. Przeczytaj sobie ustawę. 2. Nie defetyzm. Złożyłem podanie i będę kontynuował swoje hobby. Nie biadolę jak co inni o tym, że źle, że rząd niesprawiedliwy i wszystko do d... .
 8. Jasne, ja tam już czekam na policję. Kawa wstawiona, niech sobie szukają Komnaty Bursztynowej. Biorąc pod uwagę, że według ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w sumie wszystko jest zabytkiem, mogą się przypierdzyndzlić nawet do 10 Groszy z 1980 roku.
 9. @vis1939 Nie czuję się wydymany. Zmieniają przepisy, trzeba się dostosować. Trudno. Wręcz cieszę się, że nie doszło (jeszcze) do takiej paranoi, że zakazane jest posiadanie wykrywacza. Szczerze mówiąc, gdyby podnieśli opłatę, ale za to ułatwili proces otrzymania zgody, byłbym za. @pumpernikiel W sumie nie ma się czym chwalić. Nadąsana pani sekretarka przyjęła, teraz trzeba czekać na wyrok. ;) @soldierprzemo Zach-Pom.
 10. Jadę dzisiaj do WKZ złożyć podanie. Trzymajcie kciuki. ;)
 11. Mnie ciekawi jeszcze inna kwestia. Mieszkam w Szczecinie, jeżdżę czasami do Niemiec na poszukiwania. Co zatem z rzeczami, które znalazłem po tamtej stronie? Jak nasi agenci specjalnej troski udowodnią, że 10 Pfennigów jest z gleby polskiej lub niemieckiej?
 12. A wpatrywałem się w to i ciągle myślałem: Gdzie ja to już widziałem?". :D
 13. Co dwie głowy, to nie jedna. Faktycznie, trochę to wygląda jak część parasola. Niemniej jednak w miejscu znalezienia nie było innych cywilnych przedmiotów, stąd zasugerowałem się, że może to być coś wojskowego.
 14. Proszę o pomoc w identyfikacji przedmiotu ze zdjęcia. Przedmiot znaleziony w miejscu walk niemiecko-radzieckich w okolicach Szczecina. Długość: 51 mm Średnica: 15 mm / 22 mm Materiał: Metal
×
×
 • Create New...

Important Information