Jump to content

SzukajacySzczescia

Forum members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak pisał Czlowieksniegu: Wiara Nadzieja i Miłość - symbolika nawiązująca do okresu żałoby narodowej po upadku powstania styczniowego, tego rodzaju broszki były noszone po roku 1964, najczęściej jako biżuteria kobieca.
 2. Znalezione na plaży kilka lat temu. Skamielina? Wytwór człowieka?
 3. Witam! Proszę o pomoc w identyfikacji polskiego orzełka ze zdjęć. Jest to kopia czy oryginał?
 4. Witam! Proszę szanownych Forumowiczów o pomoc w identyfikacji orła ze zdjęć. Całość odlana z mosiądzu galwanizowanego innym metalem. Trzon z gwintem wydaje się posiadać nieregularne kształty, jakby zostal odcięty od większej całości (podstawy sztandaru?), w dziobie orła znajduje sie otwór. To orzeł polski czy pruski? Stawiam na Prusaka z uwagi na głowę skierowaną w kierunku lewego skrzydła. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam!
 5. Witam! Potrzebuję pomocy w identyfikacji orła ze zdjęcia. Całość wykonana prawdopodobnie z brązu, dokładnie wycyzelowana, u podstawy orła zardzewiały szpic żelazny (z okolic podstawy przy szpicu wydłubałem nieco starej zaprawy, więc możliwe, że figura znajdowała się na świeżym powietrzu jako element zdobiący wiekszą całość). Figura trochę przeszła, z tyłu widoczna jest wytopiona pręga, więc musiała znajdować się blisko ognia (pożar?). Jest to orzeł polski czy pruski? Z góry dziekuję za wszelkie informacje i pozdrawiam!
 6. Witam! Proszę o pomoc w identyfikacji orła ze zdjęć (całość wykonana z brązu, prawdopodobnie złocona, ładnie wycyzelowana, w dziobie orła otwór). To orzeł polski czy pruski? Wie ktoś z szanownych Użytkowników od czego mogła zostać odkręcona ta figura? Z góry dziękuję za wszelkie inforacje i pozdrawiam!
 7. Witam! Proszę o identyfikację orła sztandarowego ze zdjęcia (figura z mosiądzu, podstawa z miedzi, całość srebrzona). To orzeł polski czy pruski? Z jakiego okresu? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie informacje!
 8. http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=764650#2009885
 9. Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji orła sztandarowego z fotografii (orzeł mosiężny, puszka miedziana, całość kryta srebrem). Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 10. Biorąc pod uwagę grubą warstwę rdzy przypuszczam, iż jest to łańcuch żelazny lub stalowy.
 11. Witam! Mam ogromną prośbę - trafił mi się ostatnio piękny polski ryngraf patriotyczny, lecz mimo zdrowej tarczy łańcuch od ryngrafu jest mocno przerdzewiały, wręcz miejscami odkruszają się drobiny rdzy. W jaki sposób powstrzymać proces utleniania nie usuwając rdzy z przedmiotu (chcę zachować go w takim stanie, w jakim go nabyłem). Czy istnieją jakieś dobre preparaty chemiczne lub domowe sposoby na zatrzymanie lub znaczne spowolnienie utleniania metalu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information