Jump to content

Spirek

Forum members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Coś na podobę: http://wehrmachts.kisten.free.fr/boitier_elaz.htm
 2. Żaden z kolegów nie ma pomysłu?
 3. Witam, pasek z kawałkiem materiału to element pokrowca od manierki, produkcja oczywiście powojenna , przed wojną pokrowców do manierek nie było.
 4. Dla porównania manierka M1910
 5. Ostatnio na złomie udało mi się kupić taką lampe.Widać na niej dużo zachowanej farby miejscami ciemno-zielonej a miejscami naszego khaki.Proszę o pomoc w identyfikacji.
 6. Witam ,ostatnio zainteresowałem się tematem rekonstrukcji sylwetki polskiego żołnierza z 1939r. Na ten moment interesują mnie buty jakie nadawałyby się do rekonstrukcji w cenie około 150-200zł. Przy okazji interesowałby mnie mundur drelichowy wz.36 ,czy ktoś zna może namiary na taki osprzęt? Jaki pas do tego wybrać,i czy da się przerobić odpowiednio powojenną kostkę na wrześniowy tornister? Pozdrawiam i proszę o konkretne odpowiedzi na temat wzorów butów i reszty sprzętu. Pozdrawiam :)
 7. Rozumiem, po prostu myślałem nad tym jak zrobić to niskim kosztem .Bluza jak dla mnie była po prostu tania a póki co nawet nie miała służyć do pełnoprawnej rekonstrukcji.Czasem na zwykłe imprezy okolicznościowe potrzebowałem czegoś takiego.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)
 8. Witam! Ostatnio nabyłem szwajcarski mundur z myślą przerobienia go na niemiecki m36 ( tak wiem nie da się ale może być choć trochę podobny) Najbardziej martwi mnie kolor kołnierza i krótkie pagony a także doczepienie haków mundurowych. Jeśli chodzi o kołnierz to myślałem nad obszyciu go materiałem z polskiego berety ale wolałbym jakąś mniej inwazyjną metodę dla beretu.Kieszenie nie są problemem bo ich przerobienie jest dość proste. Chciałbym również spytać o przyszywanie oznaczeń stopni. Jak to zrobić żeby szwy były mało widoczne ? Jeśli ktoś ma taki mundur lub wiedzę istotną w tej sprawie to proszę mi poradzić.
×
×
 • Create New...

Important Information