Jump to content

piotereks

Forum members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by piotereks

 1. Edmundo - tak tak wiem. Tak zaczalem, później chciałem miec inne nawet te nie oryginaly. Powiem Ci dzieci się ciesza jak je maja w reku, mogą dotknąć i nie pytaja czy to oryginal, czy nie. Zreszta oryginal to strach by było dac takim urwisom w szkole.
 2. G1 ml 1 - dzięki bardzo o to mi chodzi od samego początku, żeby cos podpowiedzieć. Bo watek chyba zbiegk na inne tory.
 3. G1ml1.poczytaj cały wątek i artykuł o powtanczych orzełka i dopiero się wypowiedź. Może zrozumiesz retoryczne pytanie.
 4. Patrząc na artykuł o orzełkach i porównując oryginalnego orzełka powstańczego, to ten z Będomina to też lipa?
 5. Piekny artykuł. Dziekuje z całego serca. On uzmysłowił ile tych orzełków powstańczych może być, ile wzorów pomysłow itd. Każdy z nich może być niepowtarzalny. Jak ktoś coś znajdzie to stara się przekazać innym kopiuje, powiela itd. Tworzy historię dla innych. ja chciałem zebrać z swoje skromne pieniążki wiele orzełków aby pokazać młodym uczniom Polakom jak zawiły był nasz historyczny los , jak walczyliśmy o wolność zawsze z orzełkiem , z którego wielu oddało to co najcennijsze, po to by oni dziś mogli w spokoju uczyć się, pracować, bawić i żyć w wolnej Polsce.
 6. ta ptica jak to okreslacie to AK - pamiatka rodzinna która znalazłem w skrzyni na strychu, z opowieści - dziadek walczyl w AK i sam wycial orzełka z kawalka blachy, chyba jakiejś puszki. No ale cos dla Was na pewno cepelia albo S-F.
 7. zdaje sobie sprawę, ze to nie oryginały/ bo nigdy nie byłoby mnie na nie stać/. to repliki wg mnie dobre, ale raczej nie fantazje . na wielu z nich nakretka zankowana zakładem grawerskim A. Nagalski, hm wiec pewnie obraziles wykonawcę. znasz jakiegoś? oprócz oczywiście tego PSP.
 8. witam. stałem się posiadaczem kilku orzełków, wszystkie nie znam. Czy mogłbym prosić osoby które maja większe doświadczenie w ich identyfikacji. Będę wdzięczny i zdobędę wiedze na ich temat. piotrek
 9. Witam. poprzednie zdjecie miałem od sprzedawcy, teraz zrobiłem sam . mam nadzieje ze jest lepiej widoczne
 10. Witam. Poprosiłbym o pomoc w identyfikacji tej oto korpusówki. Nie wiem czy jest ona wojskowa, policyjna, a może kolejarza?
×
×
 • Create New...

Important Information