Jump to content

rav1982

Forum members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Te odznaczenia udało się odnaleźć, na pewno wszystkie są po Kazimierzu. O zdjęciach jeszcze nic nie wiem, ale postaram się czegoś więcej dowiedzieć. W rodzinie nie ma już nikogo, kto zanł by jakieś sczegóły dotyczące Kazimierza i to jest problem. Nikt nawet nie wie, skąd wzięła się dokładna (dzienna) data śmierci na jego grobie. Muszę jeszcze pogrzebać w tym temacie i nie pozwolić, żeby odszedł już w całkowite zapomnienie. Edmundo bardzo Ci dziękuję za wszystkie bardzo cenne rady. Ale myśl dalej, obyś jeszcze wpadł na jakiś dobry pomysł odnośnie Kazimierza :)
 2. Tak kolego, to jest dokładnie ta odznaka. Przy okazji odnalazło się jeszcze kilka innych. No i fakt jest też taki, że nikt z żyjących nie wie co się z nim stało ani skąd wzięła się data śmierci na symbolicznym grobie. Napiszę do Łambinowic, może faktycznie coś podpowiedzą. A jeśli nie? Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 3. Zgadza się. Udało nam się nawet znaleźć tą odznakę. Ciekawi mnie jedno, skoro był wzięty do niewoli w '39, to co działo się z nim do '43... Data śmierci na jego grobie to 8.02.1943 z dopiskiem zamordowany przez okupanta". Grób jest symboliczny ponieważ rodzina nigdy nie odzyskała ciała. Macie pomysł jak można ustalić co się z nim stało?
 4. Jest to Kazimierz Przystup ur. w 1902 roku. Weteran wojny 1920 roku, zamordowany w dniu 8.02.1943 przez okupanta (podobno wzięty do niewoli jeszcze w '39 w Modlinie lub okolicy). Tyle wiem, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.
 5. Witam Was, czy mogę liczyć na Waszą pomoc w identyfikacji munduru i innych szczegółów tego żołnierza?
 6. Chodzi mi o bardziej szczegółowe informacje - za co ordery i medale (czy ktoś rozpozna ten środkowy?), powody pośmiertnego awansu, okoliczności śmierci. Może jeszcze jakieś inne informacje, które nie są dostępne powszechnie dzięki wujkowi google... Nie wiem czy fakty te są możliwe do ustalenia, ale wiem że wielu z Was rozwiązywało już cięższe zagadki i dlatego może ktoś coś.
 7. Tylko takie informacje mam i niestety innych już nie będę miał. Ale nie wiem w jakim okresie zostało wykonane to zdjęcie. Czy już jako podpułkownik czy jeszcze nie. Nie znam tez przebiegu służby a chciałbym go poznać. Nie wiem tez z jakiego powodu został pośmiertnie awansowany. Czy da sie to jakoś ustalić?
 8. To już widziałem, ale dzięki. Gdzie jeszcze szukać informacji?
 9. Osoba na zdjęciu to mój pradziadek подполковник Луканин Владимир Васильевич - podpułkownik Władimir Wasiliewicz Łukanin. Pośmiertnie był awansowany do stopnia pułkownika. Zginął w 1915 roku. Może po tych informacjach komuś z Was uda się podać jakieś informacje o tej osobie? Gdzie ewentualnie można znaleźć informacje o przebiegu jego służby itp.?
 10. A powiedz jeszcze Hubert, z tych dwóch medali które wymieniłeś który jest który? Bo są 3 sztuki a Ty podałeś nazwy dwóch.
 11. Słabo widać, ale jest tam jedna gwiazdka.
×
×
 • Create New...

Important Information