Jump to content

rav1982

Forum members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Te odznaczenia udało się odnaleźć, na pewno wszystkie są po Kazimierzu. O zdjęciach jeszcze nic nie wiem, ale postaram się czegoś więcej dowiedzieć. W rodzinie nie ma już nikogo, kto zanł by jakieś sczegóły dotyczące Kazimierza i to jest problem. Nikt nawet nie wie, skąd wzięła się dokładna (dzienna) data śmierci na jego grobie. Muszę jeszcze pogrzebać w tym temacie i nie pozwolić, żeby odszedł już w całkowite zapomnienie. Edmundo bardzo Ci dziękuję za wszystkie bardzo cenne rady. Ale myśl dalej, obyś jeszcze wpadł na jakiś dobry pomysł odnośnie Kazimierza :)
 2. Tak kolego, to jest dokładnie ta odznaka. Przy okazji odnalazło się jeszcze kilka innych. No i fakt jest też taki, że nikt z żyjących nie wie co się z nim stało ani skąd wzięła się data śmierci na symbolicznym grobie. Napiszę do Łambinowic, może faktycznie coś podpowiedzą. A jeśli nie? Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 3. Zgadza się. Udało nam się nawet znaleźć tą odznakę. Ciekawi mnie jedno, skoro był wzięty do niewoli w '39, to co działo się z nim do '43... Data śmierci na jego grobie to 8.02.1943 z dopiskiem zamordowany przez okupanta". Grób jest symboliczny ponieważ rodzina nigdy nie odzyskała ciała. Macie pomysł jak można ustalić co się z nim stało?
 4. Jest to Kazimierz Przystup ur. w 1902 roku. Weteran wojny 1920 roku, zamordowany w dniu 8.02.1943 przez okupanta (podobno wzięty do niewoli jeszcze w '39 w Modlinie lub okolicy). Tyle wiem, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.
 5. Witam Was, czy mogę liczyć na Waszą pomoc w identyfikacji munduru i innych szczegółów tego żołnierza?
×
×
 • Create New...

Important Information