Jump to content

mkijn

Forum members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by mkijn

 1. Zastanowiło mnie to prostokątne przeszycie na krzyż na pagonach. Idąc tym tropem trafiłem na wełnianą kurtkę mundurową US Army z I wojny światowej. Pagony są identyczne, podszewka jak na zdjęciu (z Ebay) wydaje się podobna. Przeszycie na plecach identyczne. Różnice to liczba guzików, kształt kieszeni, zwłaszcza patek, i kołnierz w moim mundurze zamiast stójki w amerykańskim. Przyjrzałem się mojej kurtce i rzeczywiście wokół kołnierza jest uszyty mniej starannie i inną nicią. Macie jakieś pomysły odnośnie proporczyków? Z tego co widzę 3 Pułk Ułanów Śląskich nosił barwy żółto białe i proporczy
 2. Wewnątrz wszystkich kieszeni od strony guzika jest taki kawałek materiału w kształcie V. Widać też przeszycie obniżające się pod guzikiem.
 3. Kieszeń. Przeszycie pod guzikiem delikatnie się obniża.
 4. Nie ma kieszeni wewnętrznych ani guzików
 5. Cześć, Proszę o pomoc w identyfikacji munduru. W kieszeni znalazłem naszywki Poland widoczne na pierwszym zdjęciu. Mundur nie posiada żadnych pieczątek, metek, oznaczeń. Jedynie polskie guziki z orłem w koronie (również bez oznaczeń) i proporczyki na kołnierzu. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information