Jump to content

mair81

Forum members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Panowie. Planuję sobie zestawić w modelu pociąg z transportem 501 batalionu czołgów przeznaczonych dla Afrika Korps. Czy ktoś się orientuje jakimi wagonami transportowane mogły być Panzer III ? I jak mógł wyglądać taki transport. Batalion niby składał się z samych Tygrysów i właśnie Panzer III ale nic poza tym nie było w takim batalionie ?
 2. Panowie. Bardzo proszę o wyjaśnienie kwestii wykorzystania w niemieckich eszelonach wagonów typu G10 oraz Grs. Jakie było ich przeznaczenie, czy zawsze były częścią takich składów, które typy wagonów były najczęściej wykorzystywane? Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Panowie w dalszym ciągu poszukuję informacji na temat lokomotyw które wykorzystywane były do ciągnięcia niemieckich eszelonów. Czy jest możliwe aby lokomotywy elektryczne wykorzystywane były do takich pociągów?
 4. Dzięki. Ale te platformy o których pisałem są co prawda 4 osiowe ale o wiele dłuższe. Więc w dalszym ciągu proszę o jakieś informacje. A tak poza tym, to czy w trakcie wojny niemieckie eszelony były prowadzone przez lokomotywy elektryczne ?
 5. Witam. Jestem nowym użytkownikiem i trafiłem na to forum całkowicie niechcący, ale ogrom fantastycznych informacji powoduje, że chyba nie trafiłem tu przypadkiem...:). W czym rzecz. Panowie, jako wielki fan modelarstwa kolejowego oraz jednocześnie osobnik zafascynowany okresem II WŚ (zwłaszcza ciemną stroną mocy) wymarzyłem sobie stworzenie eszelonu armii niemieckiej. Sporo już się dowiedziłem dzięki Wam. Ale bardzo bym prosił jeszcze o informację (jakieś zdjęcia) co było wożone na wagonach serii SSla 44, SSlma 44 oraz Rr Stuttgart ?. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information