Jump to content

boruta79

Forum members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziekuje wszystkim za identyfikację. Pozdrawiam
 2. Możliwe, że spodnie od kompletu? podobny kolor i materiał...
 3. Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.
 4. Jeszcze żabka z zapalniczka dla skali.
 5. Prosze o pomoc w identyfikacji tej żabki ze zdjęcia i małej metalowej pochwy na nożyk.Pozdrawiam
 6. Jeśli to trotyl, to co się z nim robi? można zakopać bez szkody dla ludzi i środowiska? czy trzeba oddać saperom? ten jest chyba już dość stary.
 7. Właśnie nic o nim nie wiem, znalazłem kilka kostek, nie mają żadnych oznaczeń... Rodzina od której kupiłem od "zawsze"związana jest z koleją, wszyscy członkowie rodziny od pokoleń tam pracowali i po rzeczach które od nich kupiłem ze strychu wnioskuję , że zdarzało im się przynosić różne fanty z transportów w czasie okupacji.
 8. Cześć. Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji paru rzeczy. Trafił mi się strych za grosze, na którym znalazłem kilka wojskowych rzeczy. Niestety wszystkie z innej bajki i obok kuricy, klamry niemieckie i mnóstwo guzików z różnych epok. Pytanie dotyczy mundurów tzn. do jakich wojsk mogły należeć? (na każdym różne guziki), spodni , chlebaków, czapki (kolejowa?) i prawdopodobnie wiadra polowego. Nurtuje mnie też to mydło i jego pochodzenie, tzn. czy mogło być wojskowe? I jeszcze ta wpinka na ostatnim zdjęciu. Z góry dzięki za naprowadzenie na trop i odpowiedzi . Pozdrawiam
 9. Chyba nie, zakupiłem ją kilkanaście lat temu w Wyrykach(lubelskie, przy granicy), leżała na strychu u ludności ukraińskiej , która wróciła na stare śmiecie po akcji Wisła, były też niemieckie, ale nie brałem, nie sądzę, żeby w tamtym czasie miejscowi (leciwi już ludzie) podrabiali skrzynie. Parę lat temu sprzedałem ładownicę w bardzo dobrym stanie do RKM wz 28 też od nich. Czy mogą to być rzeczy porzucone przez Polskie Wojsko w momencie jak " bracia" ze wschodu wkroczyli do Polski? Co do stanu w jednym miejscu chyba kołatek poczynił szkody, ale reszta ok. leżała w suchym miejscu przykryta workami jutowymi.
 10. Informacyjnie może komuś zależy?Wystawiłem, ciekaw jestem jaką cene osiągnie, bo nie widziałem, żeby ktoś wystawiał taką.
 11. A co marzy sie Białoruś w Polsce? gdyby nie unijne fundusze i inwestycje mielibysmy jak w latach 90 tych. Drogi z koleinami po pół roku uzytkowania, bo materiały u okolicznych chłopów na podwórkach, ze środków krajowych nic nie powstało, no chyba, ze majatek Rydzyka... wszystko rozkradzione tradycyjnie, ja bym proponował jak sie nie chce unii Na Białorus się przenieść...
 12. Przekop to nic innego jak wyciągnięcie pieniędzy z budżetu, nie ma już nic do rozkradania w kraju, to wpadli na pomyśł robienia "inwestycji". Polega to na wymyslaniu inwestycji, a później przysowiowy "śwagier" z koparkami realizuje, kasa do podziału. Niestety taka jest prawda, takich inwestycji w polsce jest setki np. kanał Bug - Wisła, który dodatkowo przy tych suszach odwodni teren. Co miałoby byc spławiane tymi szlakami ? Mówi sie o uniezależnieniu od Rosji, a sprowadza się 80 % węgla z tamtąd. Ale ładnie się sprzedają historyjki z patriotycznym przekazem (niezależność, Rosja itp) łatwiej też w debacie takie słomiane inwestycjie obronić( zwykły obywatel nie rozumie, że właśnie jest okradany przez cwaniaczków) No i wyborcze obietnice, ten przekop był obiecywany juz kilkakrotnie.. Nic istotnego tym kanałem nie przepłynie i to jest smutne, że dla kieszeni kilku cwaniaków niszczy się przyrodę, a przede wszystkim marnuje publiczne pieniadzę. Byc może skorzystaja na tym jakieś małe jednostki pływające - turystycznie, ale inwestycja ta nie zwróci się bardzo długo , albo wcale. Jednostki o zanurzeniu do 4 m, to nie sa powazne jednostki transportowe.Opinie naukowców są jednoznaczne.
×
×
 • Create New...

Important Information