Jump to content

boruta79

Forum members
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral
 1. Chyba nie, zakupiłem ją kilkanaście lat temu w Wyrykach(lubelskie, przy granicy), leżała na strychu u ludności ukraińskiej , która wróciła na stare śmiecie po akcji Wisła, były też niemieckie, ale nie brałem, nie sądzę, żeby w tamtym czasie miejscowi (leciwi już ludzie) podrabiali skrzynie. Parę lat temu sprzedałem ładownicę w bardzo dobrym stanie do RKM wz 28 też od nich. Czy mogą to być rzeczy porzucone przez Polskie Wojsko w momencie jak " bracia" ze wschodu wkroczyli do Polski? Co do stanu w jednym miejscu chyba kołatek poczynił szkody, ale reszta ok. leżała w suchym miejscu przykryta workami jutowymi.
 2. Informacyjnie może komuś zależy?Wystawiłem, ciekaw jestem jaką cene osiągnie, bo nie widziałem, żeby ktoś wystawiał taką.
 3. A co marzy sie Białoruś w Polsce? gdyby nie unijne fundusze i inwestycje mielibysmy jak w latach 90 tych. Drogi z koleinami po pół roku uzytkowania, bo materiały u okolicznych chłopów na podwórkach, ze środków krajowych nic nie powstało, no chyba, ze majatek Rydzyka... wszystko rozkradzione tradycyjnie, ja bym proponował jak sie nie chce unii Na Białorus się przenieść...
 4. Przekop to nic innego jak wyciągnięcie pieniędzy z budżetu, nie ma już nic do rozkradania w kraju, to wpadli na pomyśł robienia "inwestycji". Polega to na wymyslaniu inwestycji, a później przysowiowy "śwagier" z koparkami realizuje, kasa do podziału. Niestety taka jest prawda, takich inwestycji w polsce jest setki np. kanał Bug - Wisła, który dodatkowo przy tych suszach odwodni teren. Co miałoby byc spławiane tymi szlakami ? Mówi sie o uniezależnieniu od Rosji, a sprowadza się 80 % węgla z tamtąd. Ale ładnie się sprzedają historyjki z patriotycznym przekazem (niezależność, Rosja itp) łatwiej też w debacie takie słomiane inwestycjie obronić( zwykły obywatel nie rozumie, że właśnie jest okradany przez cwaniaczków) No i wyborcze obietnice, ten przekop był obiecywany juz kilkakrotnie.. Nic istotnego tym kanałem nie przepłynie i to jest smutne, że dla kieszeni kilku cwaniaków niszczy się przyrodę, a przede wszystkim marnuje publiczne pieniadzę. Byc może skorzystaja na tym jakieś małe jednostki pływające - turystycznie, ale inwestycja ta nie zwróci się bardzo długo , albo wcale. Jednostki o zanurzeniu do 4 m, to nie sa powazne jednostki transportowe.Opinie naukowców są jednoznaczne.
 5. Nie spalibym jej, tak czy inaczej, żart za żart Pozdrawiam
 6. Po co ten sarkazm? wystarczyło napisać , że nic nie warta. Aluzję zrozumiałem, poszła na szczapy, przynajmniej posłuży do rozpalania pieca. Temat zamykam zatem. Dzięki za odpowiedź.
 7. Tak, wiem ,że są deficytowe tym bardziej dziwi, że nie stworzycie tam Lasu Narodowego zarzadzanego przez LP? o podobnym statusie jak Park Narodowy, po co topić tam kasę? byłaby chluba dla leśników, przychylność przyrodników, ekologów, społeczeństwa, a tak straty wizerunkowe nie do wycenienia, tam na górze w ostatnim czasie bardzo źle się porobiło, bardzo..i tylko szkoda kolegów lesników, którzy naprawde sa przyrodnikami, ale nic nie mogą bo wymagana jest lojalność nawet przy najgłupszych, szkodliwych decyzjach. Szkoda też, że wycinacie tez drzewa biocenotyczne , które powinny zostać.
 8. Prośba o wycenę, skrzyni (Skrzynia GR wz 28 haubica100mm - sprzedaż). Dziękuje z góry za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information