Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

skin

Forum members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. skin

  Konserwacja stali

  A tak po przetarciu na mokro szczotką. Po ponownym nałożeniu taniny wychodzi smoła. Co z tym zrobić? Ogólnie chciałem uzyskać jednolitą, lekko przyciemnioną/poczernioną powierzchnię. Jedyne co mi wychodzi to połyskująca smoła, fiolet albo przedmiot w plamy...
 2. skin

  Konserwacja stali

  Tak to wygląda po przetarciu na sucho.
 3. skin

  Konserwacja stali

  Dziękuję za rady. Coś dalej robię nie tak jak trzeba. Przy delikatnym szczotkowaniu na mokro to ładnie matowieje ale w niektórych miejscach potrafi zmyć taninę do gołego metalu i efekt jest jeszcze gorszy. Chyba pozostanę przy efekcie smoły... Zmywać taninę po 24 godzinach, czy tak jak przy niektórych preparatach na bazie taniny(np cortanin f lub fertan) po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy?
 4. skin

  Konserwacja stali

  Ten temat też przerobiłem. I z tego co zauważyłem, po taninie moje przedmioty wyglądają dokładnie tak jak ten hełm po paraloidzie. Chciałbym uzyskać taki efekt (jak kolega z tematu pisał, paraloid+tanina): https://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/dsc00367.jpg Niestety u mnie wszystko wychodzi czarne jak smoła i połyskujące jak szkło. Bez wosku się nie obejdzie? Jeszcze jedno mnie męczy, fioletowy nalot lepiej przemyć pod wodą czy szczotkować na sucho? Czołgu nie konserwuje :P za dużo mi się ozrobiło". Nie wiedziałem, że jest tak wydajna.
 5. skin

  Konserwacja stali

  Witam serdecznie. Przeglądam odkrywcę od dawna ale dopiero dzisiaj postanowiłem założyć konto bo mam problem z Paraloidem i Taniną. Przekopałem całe forum odkrywcy, przeczytałem wszystkie możliwe tematy związane z paraloidem i już sam nie wiem jak to robić". Za dużo jest podanych sprzecznych informacji (np. zmywanie taniny - ścieranie taniny). Zauważyłem, że niektórym z was udaje się uzyskać całkiem ciekawy efekt lekko pociemnionej stali, a wykończenie paraloidem nie powoduje super połysku". Moje mieszaniny. Paraloid b44 roztwór 11% w Toluenie. Tanina 50 gr w 500ml rozpuszczalnika (200ml wody, 300 ml alkoholu etylowego skażonego(bezbarwny denaturat) bo czystego szkoda :). I mój problem wygląda następująco: Po pokryciu jedną warstwą taniny, przedmiot wychodzi fioletowy z ciemnymi plamami, dodatkowo błyszczy się. Druga warstwa taniny powoduje całkowite poczernianie przedmiotu ale połysk jest jeszcze większy. Jak próbowałem przetrzeć szczotką, aby trochę zmatowić to zdzierało mi taninę w niektórych miejscach do gołej blachy. Pierwszą warstwę taniny trzeba przemyć wodą? Pokrywając dwie warstwy taniny paraloidem otrzymałem super połysk" aż razi po oczach. Co robię źle?
×
×
 • Create New...

Important Information