Jump to content
Prenumerata eKiosk eGazety Nexto

norbis97

Forum members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by norbis97

 1. Witam szanowne grono Mam taką małą prośbę o pomoc w rozpoznaniu pochodzenia płaszcza motocyklisty. Czy to produkcja dla BW, policji czy może jednak pochodzi z NRD ? Bedę wdzięczny za każdą odpowiedź Pozdrawiam norbis97
 2. Witam mundury z materiału w tym wzorze szyje Partyzant.pl ( to nie reklama) Choć wiem że tego typu mundury nie były powszechne, nie mam na myśli panterek" ale np ostatnią nowość z tego z sklepu jak bluza M40 w kamuflażu. Ale czy sprzedałby sam materiał, to nie wiem, najlepiej będzie jak zapytasz się przez maila.
 3. W dniu Święta Wojska Polskiego, czyli 15 sierpnia 2018 r., zapraszamy wszystkich do Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce k. Wejherowa na kolejny rodzinny piknik militarny. Tym razem głównym wydarzeniem będą inscenizacje historyczne przedstawiające epizod z Bitwy pod Lenino, stoczonej w dniach 12-13 października 1943 r. (w tym roku przypada 75 rocznica tej bitwy). Nie zabraknie sprzętu wojskowego, spektakularnej pirotechniki i wielu rekonstruktorów. Jak zwykle, dla wygody uczestników pikniku, proponujemy dwie identyczne inscenizacje: pierwszą o godz. 11:30 i drugą o 14:30. Pomiędzy rekonstrukcjami, o godz. 12:45 odbędzie się dynamiczny pokaz zabytkowych samochodów z naszej kolekcji. Będzie można zobaczyć m.in. jedno z najstarszych aut w Polsce, czyli amerykańskiego Holsmana Model 3 z 1905 r.!!!, a także wiele klasyków, jak Oldsmobile z 1917 r., Studebaker z 1928 r., niemieckie limuzyny z lat 30. i wiele innych. Na dodatkowe atrakcje (płatne osobno, poza biletem wstępu na imprezę) zaprasza Muzeum Saperskie Explosive - strzelnica ASG, pole minowe i rzutnia granatów. Oczywiście wojskowa grochówka będzie na miejscu. Bilety wstępu w cenie: Normalny 35 zł Ulgowy 25 zł do nabycia po raz pierwszy w przedsprzedaży na eBilet.pl: https://www.ebilet.pl/widowiska/inne/inscenizacja-historyczna/ oraz w kasie muzeum w dniu imprezy (płatność gotówką). Bilet wstępu na piknik pt. Bitwa pod Lenino obejmuje: jedną inscenizację, pokaz aut zabytkowych, zwiedzanie MTW GRYF i schronu dowodzenia bazy rakietowej. Pozostałe atrakcje płatne oddzielnie. http://muzeumgryf.pl/ http://muzeumgryf.pl/bitwa-pod-lenino-15-sierpnia-2018/
 4. Witam szanowne grono, chciałbym zapytać was o opinie na temat tego produktu. Poniżej zdjęcia tychże spodni:
 5. O ile wiem repliki radzieckich bryczesów, produkcji Schustera, ma w swojej ofercie Nestof" Wiec można zawsze kupić tam, i bezpośrednio w kraju, problemów z wysyłką brak ;) Największy rozmiar spodni, ma całkowitą długość 110 cm długość nogawki od kolan 83 cm,czy takie będą dla Ciebie odpowiednie ? Pozdrawiam
 6. Poprzednie zdjęcie się nie załadowało.
 7. Tutaj metka producenta. Moje pierwsze przypuszczenia jak zobaczyłem tą bluzę że to coś związane z OSP. Wojskowa na pewno nie jest, brak jakichkolwiek pieczątek typowych ba wyrobów wojskowych.
 8. Tutaj widok całej bluzy, brak naramienników, kieszeni.
 9. Rękaw. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji. Pozdrawiam norbis97
 10. Witam, wczoraj wpadła mi w rękę taka oto bluza w kamuflażu wz68 (zielone moro) wie może ktoś kto takich używał. Ogólnie jakie macie zdanie na ten temat, wiecie co to za bluza.
 11. Natomiast tutaj żołnierz po lewej ma bluzę Dot44 a na nogach zwykłe spodnie wełniane. Podoficer po prawej ma drelichowa bluzę roboczą obszytą stosownie do swojego stopnia.
 12. Witam, co do noszenia koszuli czy bluzy pod Dot44, było to zapewne zależny od temperatury. Np wiosną, czy wczesną jesienią można było pod nią założyć koszulę, bądź bezrękawnik w cieplejsze dni. Natomiast w chłodniejsze dni można by ubrać pod Dot44zwykłą sukienną M40,M42,3,aby pełniła rolę dodatkowego ocieplenia. Oporządzenie powinno być standardowe, wiadomo pas,szelki Y",chlebak,menażka itd.Oraz ładownice do wybranej repliki broni. Co do noszenia spodni w kamuflażu, proponowałbym użycie zwykłych sukiennych M43,ale jak widzisz na zdjęciach bywało to różnie. Pozdrawiam Tutaj widzisz przykład kompletnej sylwetki w mundurze,o którym pytasz:
 13. Adolf Hitler wita żołnierzy dywizji Leibstandarte SS Adolf Hitler w okoliach Bzury na zachód do Warszawy.
 14. Pierwsza dywizja pancerna Leibstandarte SS Adolf Hitler Polska,1939
 15. Jako że stopień Rottenführer był odpowiednikiem Gefreitra ,czyli kaprala, to nie był zaliczany do podoficerów, zatem jako broń główną posiadał karabin 98k, niż podoficerowie, którzy posiadali również broń krótką na wyposażeniu ( o ile się nie mylę :) ) Oczywiście broń krótka mogła pochodzić z prywatnych zakupów, wiec jeśli taki Rottenführer otrzymał zgodę dowódcy na noszenie, to nosił go, zaś w Soldbuchu, przy takim pistolecie wpisywano słowo eigen" własny. Zaś co postaci Scharführera, jako że był podoficerem to posiadał broń krótką(jeśli się mylę , poproszę o skorygowanie). W skład ich wyposażenia wchodziły zapewne rzeczy pochodzenia armijnego, menażki M31, chlebaki, itp.
 16. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjeć oraz filmów to zapraszam do odwiedzenia fanpagu miasta Starogard. www.facebook.com/starogard Pozdrawiam serdecznie :)
 17. Na sam koniec , kilka zdjęć atrakcji, które były podczas festynu.
×
×
 • Create New...

Important Information