Jump to content

Vaisor

Forum members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dzięki za identyfikację. Macie może jakieś porady. Jak zakonserwować i oczyścić takie coś żeby nie spierniczyć przedmiotu. Do tej pory miałem do czynienia tylko z przedmiotami jedno składnikowymi". A tu szkło, aluminium, stal, guma.
 2. Długość 24-25cm. Niestety jest pordzewiałe i nie widać czy coś jest napisane. Po usunięciu piasku pokazało się kolejne szkiełko.
 3. Witam. Proszę o identyfikację owego przedmiotu. Lewy górny róg wygląda jak wizjer z gumą. Dwie aluminiowe tulejki (pokrętła) Ta wyżej ze skalą ta na dole radełkowana.
 4. Od czego to może być?? Małe na palec nie wejdzie. 20x15mm
 5. witam trafiłem dzisiaj kolbę m42 po prawej. Niedaleko znalazłem zgnieciony hełm i otok z hemu niedalekiej odległości znajdowały się dwa przedmioty zamieszczone na fotografii. Proszę o identyfikację tych znalezisk.
 6. Pod włazem beton w dół prowadziła duża okrągła rura ale było widać tylko kilkanaście centymetrów reszta wypełniona była wodą.
 7. Dzisiaj w lesie trafiłem na taki właz w ziemi był zakopany na głębokości około metra. Znajduje się na dnie wąskiego wąwozu głębokiego na 3-4 metry. Po Uniesieniu klapy w środku była woda (capiła jak szambo) kijem ok 3m nie dotknąłem dna. W odległości kilku metrów trafiłem na drugi bliźniaczy właz w tym samym wąwozie. Na mapach nie znalazłem nic poza lasem w tym rejonie. W pobliżu niema żadnych zabudować według starych map też nie było. Proszę o podpowiedź co to może być jakaś studnia czy inne ustrojstwo. Zakopałem to żeby nikt się nie wpierniczył.
 8. Udało mi się odczytać Kreis regenwalde :-) Kreis oznacza krąg z niemieckiego Regenwalde to niemiecka nazwa dzisiejszego miasta Resko. Miejscowosc znajduje sie jakies 15-20 km od miejsca w którym znalazłem ten fant.
 9. Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji dzisiejszego wykopaliska.
 10. Witam dziś wyskoczyło mi coś takiego z ziemi. Prosił bym w identyfikacje. Wymiary ok 42x40mm.
×
×
 • Create New...

Important Information