Jump to content

kiler58

Forum members
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuje za odpowiedzi. Czyli tak jak podejrzewałem przerobiony Krzyż Zasługi.
 2. Tak jak pisałem krzyż jest nie mój tylko ze znanego portalu aukcyjnego. Nie posiadam żadnych innych zdjęć ani informacji. Zaciekawił mnie bo jeszcze nigdy takiego nie widziałem. Sam krzyż wygląda na stary wstążka na nową. Przypomina trochę krzyż zasługi tylko bez promieni.
 3. Witam. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem taki oto order, krzyż. Zastanawiam się co to jest za odznaczenie.
 4. Zdjęcie 2 wydaje mi się że to uchwyt od samowaru, ale jak słusznie zauważył kolega dago2 jest to uchwyt jakiegoś naczynia" czyli może być od cukiernicy, tacy itd. itp.
 5. Opis eksponatów MPK: 1. Proporczyk Federacji Związków Zawodowych Pracowników Komunikacji Miejskiej w PRL. 2. Niezidentyfikowany przeze mnie rozkład jazdy żuka. 3. Mapa informator komunikacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi z listopada 1971 roku. 4. Ramka z odznakami komunikacji miejskiej w Łodzi: - emblemat na czapkę motorniczego z lat 70 XX w. - emblemat z patki mundurowej kierowcy autobusu z lat 70 XX w. - dwie odznaki Towarzystwa Trzeźwiści Transportowców (ttt) - odznaka pamiątkowa 75 lat MPK Łódź 1898-1973 w kolorze białym - odznaka pamiątkowa 75 lat MPK Łódź 1898-1973 w kolorze czarnym - odznaka pamiątkowa 80 lat MPK Łódź 1898-1978 - guzik od munduru motorniczego z lat 70 XX w. - emblematy z patkiek mundurowych motorniczego Kolei Elektrycznej Łódzkiej z okresu II Rzeczpospolitej. - guzik od munduru motorniczego Kolei Elektrycznej Łódzkiej z okresu II Rzeczpospolitej sygnowany BRON.GRABSKI ŁÓDŹ 5. Bilety 6. Pracowniczy bilet okresowy Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego Femina" 7. Brązowy medal pamiątkowy Jubileuszu 100-lecia komunikacji miejskiej w Łodzi 1898-1998 z autografem projektanta. 8. Rozkład jazdy pociągów Łódzkich Elektrycznych Kolei Dojazdowych z informatora łódzkiego na rok 1929. 9. Izolatory ze zdemontowanej sieci trakcyjnej z aleji marsz. Edwarda Śmigłego-Rydza na odcinku od ul. Milionowej do ul. Stanisława Przybyszewskiego w listopadzie 2018 roku: - izolator trakcyjny wysięgnika teownikowego LT 40W - dwa izolatory zawieszenia porcelanowego dla linii dystrybucyjnych 10. Tablica z tramwaju linii 41 bis z lat 80, 90 XX w. Linia ta została uruchomiona 20.05.1969 roku, a zlikwidowana 1.01.1998 roku.
 6. Dzisiaj obchodzimy święto komunikacji miejskiej w Łodzi, również jest to wielkie święto samego miasta Łodzi. 23 grudnia 1898 roku wyjechały pierwsze tramwaje na ulice miasta. 23 grudnia 2018 roku obchodzimy 120 rocznicę uruchomienia komunikacji miejskiej w Łodzi, 70 rocznice uruchomienia komunikacji autobusowej oraz 25 rocznice powstania MPK-Łódź. Z tej okazji urządziłem sobie w pokoju wystawę.
 7. Mam pewną teorię, że jest to wodniacka odznaka sprawności Ognik/ Strażnik ognia/ Mistrz ognia. Kotwica - symbol Wodniaków Ogień - symbol sprawności harcerskiej Ognik/ Strażnik ognia/ Mistrz ognia
 8. Niedawno nabyłem ryngraf, od sąsiada, który często dostarcza mi rzeczy związane z moimi zainteresowaniami. Na piersi orła brakuje wizerunku Matki Boskiej, bo jak sąsiad stwierdził była tam jakaś karteczka więc ją zdrapał. Jak zrekonstruuję ryngraf to przedstawię go w pełni okazałości.
 9. Też ładnie :) Jednak na białym tle? :)
 10. Nie masz pomysłu na podkowę? Pozwoliłem sobie dać Ci radę jak ja bym to zrobił. Na jakiejś desce czy płycie nakleiłbym białą kartkę, umieścił fragment podkowy, a tego co brakuje, to bym dorysował tak poglądowo (patrz na zdjęcie) tylko ładniej :)Obok zrekonstruowanej" podkowy umieściłbym tą całą, na tej samej desce z białą kartką. Pochodzą z tego samego pola to może nie ma ich co rozdzielać no i masz pięknie zidentyfikowaną więc po środku opis i na ścianę jak masz jeszcze gdzie :)
 11. Od dłuższego czasu zastanawiam się czemu wątek jakoś zanikł".
 12. A to mój. Niestety mam tylko jeden.
×
×
 • Create New...

Important Information