Skocz do zawartości

wnuk

Użytkownik forum
  • Zawartość

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

wnuk's Achievements

0

Reputacja

  1. Tak jak w tytule, proszę o pomoc w identyfikacji szabli.
  2. Szanowni Koledzy, doszły mnie informacje, że mój dziadek st. sierżant szef I Kompanii strzelców 61 pp Franciszek Chudziński jeszcze przed wybuchem wojny mógł być słuchaczem Szkoły Podchorążych dla podoficerów w Bydgoszczy, która zakończyła działalność w 1938 roku. Dwa najmłodsze roczniki przeniesiono do Grudziądza, Komorowa i Torunia. Wiem, że nie przetrwał żaden dokument potwierdzający uzyskanie promocji mojego dziadka. Czy ktoś z Kolegów jest w stanie pomóc ustalić, czy dziadek znajdował się na liście którejś ze szkół? P.S. kiedyś w Bydgoszczy działało koło dawnych żołnierzy 61 pp. Czy ktoś z Was wie jak dalej potoczyły się jego losy? Nadal poszukuję informacji o losach żołnierzy 61 pp: Teofil Lussa oraz im? Kuczyński. Ten ostatni zamieszkiwał aż do śmierci (lata 80 XXw.) przy ul. Lelewela w Bydgoszczy. Pozdrawiam serdecznie Andrzej
  3. Koledzy, czy ktoś dysponuje spisem żołnierzy 61 pp? Poszukuję informacji o żołnierzach: Teofil Lussa (mam jego zdjęcie w mundurze 61 pp) oraz Kuczyński, imienia nie pamiętam. To moi krewni. Poszukuję również informacji na temat ostatnich roczników Szkoły Podchorążych dla Podoficerów w Bydgoszczy. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  4. Kolejne Twoje zdjęcie to warta przy trumnie Józefa Piłsudskiego, Kraków 1935. Pierwszy z lewej z widoczną na płaszczu baretką Krzyża Walecznych 1920 to również mój dziadek sierżant Franciszek Chudziński.
  5. Witaj a_buk Mogę rzucić nieco światła na dwa spośród pokazanych przez Ciebie zdjęć. Otóż na zdjęciu z parady pierwszy od lewej w poczcie sztandarowym (najbliżej przyjmującego honory oficera) jest mój dziadek Franciszek Chudziński. Zdjęcie to ilustruje pożegnanie Inspektora Armii gen. Osińskiego, defilada w Bydgoszczy 17.10.1935 r., szabla polska wz 21.
  6. Na zdjęciu Pobyt na wsi" drugi od prawej z koalicyjką i w rogatywce to Franciszek Chudziński. Cieszę się z wątku o 61 PP i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Co do losłw sztandaru to z opowieści dziadka, który był w poczcie sztandarowym 61 PP wiem, że został zakopany na wschodzie Polski.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie