Jump to content

mazet

Forum members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeszcze sprostowanie. W moim pierwszym poście podając dane pradziadka, błędnie napisałem jego nazwisko poprawne brzmienie nazwiska to Uljański, a nie Uliański jak napisałem.
 2. Sprawdziłem w necie więc oznaczenie II A - to obóz dla jeńców oficerów w Prenzlau.
 3. nie mam możliwości w tej chwili wykonania zdjęcia ale na nieśmiertelniku znadują się następujące skróty w języku niemieckim: Kr.gef.Offz.Lag. II A. Nr 526 Istnieje jeszcze ryzyko że ten nieśmiertelnik należy do mojego drugiego pradziadka który nie był zawodowym oficerem a oficerem rezerwy zmoblilizowanym w 39 roku i też odsiedział swoje w obozie jenieckim, także przepraszam za nieścisłości.
 4. Wiesz, właśnie nie bardzo. W opowieściach babci dużą rolę odgrywały raczej historie rodzinne z nim związane. Przed wojną była dzieckiem, w chwili jej wybuchu miałą 14 lat, a jako dziewczynka średnio była zaiteresowana służbą ojca w wojsku. Wiem że mieszkali w Domu Księcia, poźniej zaś na Focha w przestronnym mieszkaniu z którego w 39 w październiku po ich powrocie ze wchodu, wyrzucili ich Niemcy robiąc tam dzielnice niemiecką. Wiem że dziadek przeszadł na Węgry i tam prawdopodobnie został internowany. Resztę wojny spędził w obozie jenieckim. Mogę dowiedzieć się w jakim, mam zdaje się jego nieś
 5. na zdjęciu nr 3 i 7 znaduje się mój pradziadek, kapitan Stefan Uliański, który przed wojną, do jej wybuchu służył w 27 pp. Później był internowany zdaje się na Węgrzech. To ten łysy Pan z wąsami na zdjęciu nr 3 siedzi pierwszy od lewej a na fotografii nr 7 stoi obok pieca kaflowego. pierwsze zdjęcie mam również w swojej rodzinnej kolejcji.
×
×
 • Create New...

Important Information