Jump to content

PeterN

Forum members
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. A jednak tu byli, https://en.wikipedia.org/wiki/Jagdgeschwader_54 ..." III./JG 54 fought in Poland and France as I./JG 21 "
 2. Skoro Niemcy próbowali wydobyć wrak, sugerowałoby to, że prawdopodobnie był to niemiecki samolot. Chyba, że Niemcy starali się odzyskać aluminium/części z każdego samolotu?
 3. Co prawda po angielsku, ale w interesującym Cię temacie: http://gmic.co.uk/topic/40262-fake-army-parachutist-badges/
 4. Zgaduję bez zdjęcia. Łuska 7,92 x 57 mauser sygnowana: 13 S S 7 pochodzi z Konigliches Munitionsfabrik, Spandau 7 miesiąc 1913 roku.
 5. 5. ERS.U.AUSB.RGT.H.G. = 5. (Kompanie) Ersatz- und Ausbildungs-Regiment Hermann Göring - 5 kompania/ szkolno-zapasowy pułk Hermann Göring http://www.ww2.dk/ground/goering/ersrgt.htm
 6. Wygląda na to, że kol. Luftlander ma rację. http://odkrywca.pl/gasienice,740354.html
 7. Oto okręt na miarę naszych możliwości. Też niemiecki, w sam raz dla naszej obrony terytorialnej ;)Zawsze można go sobie w garażu poskładać.
 8. Sygnet pamiątkowy pruskiego żołnierza.
 9. W porównaniu z katalogiem, faktycznie te kopiejki nie wyglądają za dobrze. Tej górnej monety ( o ile to też Rosja) chyba należy szukać przed 1700r. ale niech się wypowiedzą znawcy tematu.
 10. Na facebooku Stowarzyszenie Wizna 1939" zamieściła długo oczekiwaną przez nas informację: Wielki powrót ekipy programu „Było… nie minęło”. Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora TVP Historia - pana Tadeusza Doroszuka, w wiosennej ramówce telewizji pojawią się premierowe odcinki programu Adama Sikorskiego „Był… nie minęło”. Nowe tematy, poszukiwania i w końcu długo oczekiwana emisja już w marcu. Na antenie TVP Historia program znajdzie swoje miejsce, a wierni widzowie będą mogli znowu zasiąść przed telewizorami. Premierowe odcinki będą nadawane w piątki około godziny 21.25. Archiwalne będą wyświetlane od poniedziałku do czwartku około godz. 21.25, a powtórki na następny dzień o godz. 15.00. Na stronie internetowej TVP Historia będzie prawdopodobnie także dostępne VOD..."
 11. Warszawiacy to dopiero mają pole do popisu :)Wystarczy porównać z aktualnym terenem i... Pozdrowienia dla brata - Piter77, do dzieła :)
 12. Witam. Okolice Różana. Wyglądają na okopy, proszę o ewentualną weryfikację.
 13. Na pewno wybuchła amunicja. Ciekawe w jaki sposób identyfikowano załogę? Czy w takim momencie człowiek dosłownie wyparował" czy coś" pozostaje?
×
×
 • Create New...

Important Information