Jump to content

jarekpokor

Forum members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam,dziś próba identyfikacji tego przedmiotu.Średnica mierzona pod zdobieniem to 6 cm,masywny ,grubszy koniec wygląda na ułamany.Zdobienie wygląda jakby było zakute na gorąco tzn. nie widac śladów po lutowaniu.Uchwyt od garnka,kufla,ozdoba..Będę wdzięczny za pomoc
 2. Witam wszystkich,pytanie brzmi czy któryś z użytkowników pomoże ustalić co to za herb bo samemu idzie jak po grudzie.Miejsce znalezienia to Kujawy południowe.Z góry dziękuję.
 3. Witam,dzis mam do zidentyfikowania taką klamrę.Wymiary to: szerokość 6,3 cm;krótszy bok 4 cm;wysokość do poprzeczki z zapięciem 1,5cm.Moje pytanie brzmi,czy jest to klamerka od uprzęży końskiej czy może raczej od oporządzenia żołnierskiego.Jeśli jest żołnierska,proszę o info jaka to armia i jeśli to możliwe gdzie była noszona-co spinała?Zgóry dzikuję
 4. Oni,zdjęcie najlepiej jest obrobic w Paint.Otwierasz zdjecie w tym programie,zmieniasz parametry z procentów na piksele i w górną rybrykę wpisujesz 600 albo 800,program sam dobierze drugi wymiar i klikasz ok.Nastepnie wybierasz opcję zaznaczenie prostokątne" i obrysowujesz przedmiot i minimum tła,klikasz przytnij" i gotowe.Tak przycięta fota powinna sie załadować,pozdrawiam.
 5. Witam,dziś małe pytanie o taką wpinkę,przedmiot mojego kolegi.Średnica w przybliżeniu równa monecie jednozłotowej,materiał to srebro lub coś srebrzonego,mocowana na małe wąsy,które się ułamały.Wiemy,że wpinka jest cara Mikołaja II,natomiast w odznakach pułkowych takiej nie znaleźlismy a te wojskowe są jakby bogaciej zdobione.Byc może,że wpinka jest niekompletna i jakis element z niej odpadł,jeśli tak jest to proszę o potwierdzenie.Moje kombinacje biegną też w stronę wpinki ogólnowojskowej (podobnie jak guziki) bez symboli pułku lub odznaki urzędowej.Dzięki za wszystkie pomysły,pozdrawiam.
 6. W sumie o rzymskiej 10 nie pomyslałem,stawiałem ewentualnie na 5.Poza tym po rozprostowaniu ten X byłby dość wąski w stosunku do wysokości a zagięcie też nie wygląda na przypadkowe.
×
×
 • Create New...

Important Information