Jump to content

rybek_M

Forum members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by rybek_M

 1. Witam ponownie. Dziś był u mnie ten wspomniany informator. Rozmawialiśmy ponad godzinę i narodziło się kilka nowych pomysłów. Niestety nie będę w stanie napisać wszystkiego na forum ale pomysł jest taki. Z uwagi że Pan informator" to człowiek który ma już swoje lata i zasady prosi zainteresowanego czyli użytkownika 41pp" o podanie adresu do korespondencji pocztowej na mój adres mailowy cieslik_s@tlen.pl Ja adres ten przekaże temu Panu i on już podzieli się z 41pp" informacjami jakimi tylko dysponuje. Ostrzega przy tym że może to być kilkanaście stron rękopisu:) Jeśli Ktoś będzie zainteresowany tematem to już proszę się zwrócić do 41pp" o przesłanie kopi rękopisu. A teraz co jeszcze. W przyszłym roku w Rudzie Malenieckiej organizowane będą obchody 70-tej rocznicy bitwy w Rudzie. Oczywiście już teraz zapraszam wszystkich zainteresowanych. W tej chwili jeszcze nie wiem dokładnie jak one będą wyglądały, ale są plany postawienia chcoaż niewielkiego pomnika i z pewnością przy okazji tej uroczystości bedą opowiadane tamte wydarzenia. Przy organizacji tych obchodów uczestniczy również wspomniany informator i już dziś zapowiada ze z pewnością będzie również cześć poświęcona mjr Bilikowi.Tu zdradzę rąbek tajemnicy że mjr Bilik w Rudzie Malenieckiej był pierwszym pacjentem szpitala polowego w stworzonego w tutejszej kaplicy. O wszystkich sprawach związanych z tymi obchodami poinformuje póxniej za pośrednictwem tego wątku. Pozdrawiam i proszę o kontakt -41pp" na powyższego maila
 2. Witam po długiej nieobecności. Mam dobre wiadomości. udało mi się dziś nawiązać kontakt z osoba która studiuje losy i wydarzenia w miejscowości Ruda Maleniecka i jej okolic. Przymopnę że to tu własnie poczatkowo złożone było ciało majora Bilika. Wydrukowałem mu całość wątku i obiecał że po zapoznaniu się z nim podzieli się informacjami na ten temat gdzie powoła się na szereg zapisków mu dostępnych. zaznacze tylko że jest to powazna osoba z zawou i zamiłowania Historyk a więc warto poczekać. Myslę ze w ciągu tygodnia uda mi się przesłac te ifrormacje na forum. Opowiedział mi sporo ciekawych rzeczy ale z racji że był to przekaz ustny nie chciałbym czegoś przekłamać a więc poczekajmy na pisemną wersję. Pozdrawiam serdecznie
 3. 5 Ciekaw jeszcze jestem skąd na pomniku to zdjęcie. nie jest to pewna informacja bo nie potwierdziłem jej jeszcze przez większy wywiad ale moi rodzice twierdzą że nie było go od początku na pomniku. Spytam jeszcze starsze osoby może one będą coś wiedzieć. może warto by pójść tym tropem. Ktoś kto miał zdjęcie może ma tez jakieś informacje.
 4. Witam. oto zdjęcia grobu zrobione wczoraj po południu. niestety wcześnie robi się ciemno i są szare. Rozmawiałem z księdzem naszej parafii. Jeśli ktoś potrafi w przybliżeniu powiedzieć kiedy mogła być przeprowadzona ekshumacja tzn w jakich latach to ksiądz obiecał ze przeszuka parafialne księgi z tych lat.
 5. witam serdecznie. Na treść tego wątku natrafiłem przypadkowo. Ma on już 3 miesiące ale być może ktoś jeszcze czyta. Nie dysponuję niestety informacjami na temat pochowanego ale mam aktualne zdjęcia mogiły, więc jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać na maila.
×
×
 • Create New...

Important Information