Bardzo ciekawy wątek - zwłaszcza, że zebraliście tyle zdjęć wież spadochronowych w jednym miejscu.
Jeśli chodzi o SPP.
W 1937 szkoleniem spadochronowym I stopnia objęto podchorążych Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej i Szkoły Podchorążych Kawalerii w Grudziądzu. Wprowadzono je również w niektórych szkołach podoficerskich. Na terenie „podchorążówek” znajdowały się wspomniane już wcześniej wieże spadochronowe.
Przykładowo, w Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, jeden z takich kursów trwał od 15 października 1937 r. do 20 marca 1938 r. Program Szkoły Podchorążych Kawalerii w Grudziądzu przewidywał, w 1938 r., 20 godzin na przedmiot: spadochroniarstwo (po dziesięć godzin na I i II roku nauki).
Kursy spadochronowe zostały wprowadzone w szkołach wojskowych, jako element dodatkowego szkolenia z wychowania fizycznego. Podchorążowie, w ramach czterotygodniowych zgrupowań sportowych, organizowanych w okresie wakacyjnym mieli do wyboru również inne kursy, jak na przykład kajakowe czy szybowcowe, organizowane poza macierzystymi szkołami. Wybrani podchorążowie, po ukończeniu ostatniego, III roku szkoły, mogli również uczestniczyć w kursach spadochronowych
II stopnia organizowanych w Legionowie. Na terenie SPP znajdowało się również szybowisko, rozlokowane niedaleko wieży spadochronowej.