Jump to content

sp7mfu

Forum members
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

sp7mfu's Achievements

0

Reputation

 1. Ja pamiętam w takiej wersji: miast zalewać pałę winem kup se rower Ukrainę...
 2. http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/jasiu/oldtr/Eltra_mot59_1_thumbnail.png no no... a od początków lat 60-tych produkowano takie cudo zastąpione później przez kultowe radio "koliber". Oczywiście na tranzystorach.
 3. Albo radioodbiornik bogatszego "kułaka" lub dziedzica.
 4. Resztki baterii anodowych. Baterie złożone z wielu ogniw płytkowych o napięciu kilkudziesięciu woltów do zasilania lamp w odbiornikach i radiostacjach - tam gdzie nie było sieci lub agregatu prądotwórczego. Podobną budowę mają do dzisiaj popularne baterie o napięciu 9 woltów.
 5. Polskie Towarzystwo Genealogiczne - tam są specjaliści, którzy odczytali wiele podobnych aktów.
 6. Wtórne wykorzystanie elementu niemieckiego interkomu pokładowego. Teraz wygląda na radio detektorowe (kondensator zmienny i cewka z przełączanymi odczepami). Nie widzę "serca" odbiornika czyli kryształka galeny w oprawce. Przełącznik z odzysku - pewnie przełącznik miernika z jakiegoś urządzenia. 0 - odłączone, H- heater (heizug) - żarzenie, V1-3 napięcia w różnych punktach.
 7. Klamra wydaje się być współczesna. Sam mam taką "konstrukcję" tylko z innym emblematem.
 8. Może to być resztka wtyczki bananowej.
 9. Nie wiem skąd wziąłeś niektóre znaczenia. Przykładowo swat to nie rodzina ale osoba wykonująca określone zajęcie czyli kojarzenie małżeństw: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swat Ale wydaje się, że odbiegliśmy od piasty wozu...
 10. Takie śruby są nadal w użyciu...
 11. Wprowadzony w 1938 r w Niemczech przez Telefunkena.
×
×
 • Create New...

Important Information