Jump to content

magui

Forum members
  • Content Count

    221
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Odkopuję temat. Na żółto zaznaczyłem rejony gdzie znalazłem regelbau z mgstandem, na czerwono schron dla działa -zamurowany, podobno to mogilnik chemikaliów; na niebiesko tobruk. Więcej tobruków było dalej na polach - powyżej tego zaznaczonego. Od tamtego czasu trochę zmieniła się okolica - przybyło budynków, zmieniła się topografia upraw. Przyjmując drogę jako oś, jeden regelbau - zalany wodą był powyżej drogi przy plantacji porzeczek. Drugi - z zachowanymi drzwiami poniżej drogi, w bezpośredniej bliskości domu (w tamtym czasie droga dojazdowa była jedynie utwardzona droga gruntową, jak jest teraz nie wiem.).
  2. Po lewej też jest schron dla działa, ale zamurowany, a dalej, przy domach Regelbau, do którego można było bez problemu wejść. Sorrrry za post pod postem.
  3. 1.Pociągiem. Wysiadasz na przystanku Rawka, schodzisz z peronu do drogi na prawo, po 30m zobaczysz pierwszy schron dla działa, tuż przy drodze. A potem... pytasz miejscowych, albo skręcasz przed szkołą w lewo i idziesz do lasu (kierunek Skierniewice) tam szukasz i znajdujesz. 2.Samochodem. Kierunek Skierniewice. Przejeżdżasz przez most na Rawce w Kamionie, szukasz miejsca i parkujesz. Pytasz miejscowych, albo idziesz od razu drogą w kierunku Skierniewic, na wzniesieniu po prawej widzisz pole ze schronami. Idziesz do pierwszego domu i pytasz, czy możesz tam poszperać. Ja nie miałem problemów. Najlepiej znajdź kogoś miejscowego, kto czuje temat. Schronów jest dużo, teren rozległy, zalesiony, na dokładkę w okolicznych wsiach sporo cmentarzy z I WŚ. Na forum były już kiedyś posty o tych okolicach, wpisz Rawka" w okienku wyszukiwania, a potem dogaduj się na priv. Więcej nie pomogę, mieszkam na południu Polski i trochę mi nad Rawkę nie po drodze ;)
  4. No to wjazd do środka. Aż się wierzyć nie chce: tu też są oryginalne drzwi!
×
×
  • Create New...

Important Information