Jump to content

aardvark

Forum members
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Niestety, nie mieliśmy miarki, następnym razem zmierzę. Co do drugiej podstawy wydaje mi się, że był tylko 1 wieniec, ale to też sprawdzę dokładnie. Jeżeli twoje wymiary byłyby prawdziwe, to z czego są te piierwsze cztery?
 2. I zbliżenie na śrubę i bolec. Śrub jest 8, bolce są tylko 2.
 3. Zdjęcie podstawy wewnątrz stanowiska, trochę niewyraźne niestety
 4. Stanowisko od strony wejścia"
 5. 4 powyższe podstawy tworzą romb, bardzo zbliżony do kwadratu, natomiast tutaj dołączam zdjęcie okopanego stanowiska o którym wspominałem.
 6. Podstawa nr 3 - trochę uszkodzona
 7. Jeszcze raz zbliżenie na podstawę nr 1
 8. Podczas dzisiejszej wycieczki wraz z kolegą odkryliśmy nieznane nam uprzednio stanowisko Flaka nieopodal Zakładów Azotowych KĘDZIERZYN SA ( w czasie wojny były tam zakłady produkujące benzynę syntetyczną IG Farben). Znaleźliśmy 4 podstawy z 8 śrubami każda tworzące romb zbliżony do kwadratu (odległości między podstawami to 40-50 m). W odległości ok 100 m znajduje się ponadto okopane stanowisko Flaka z podstawą pośrodku, również z 8 śrubami plus dodatkowo z 2 nienagwintowanymi bolcami po przeciwległych stronach podstawy. Od podstawy w kierunku wejścia" do okopu biegnie betonowe korytko. Czy ktoś się orientuje, czy te podstawy były pod działa, a jeżeli tak to jakiego kalibru? A może pod reflektory? Załączam zdjęcie podstawy nr 1
×
×
 • Create New...

Important Information