Jump to content

piotrekS

Forum members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Książeczka została przedłużona do 31 grudnia 1939. Natomiast nie ma Krzyża Walecznego (Walecznych) 3 klasy. Jest to odznaczenie jednostopniowe, które może byc nadane czterokrotnie (każde następne nadanie jest oznaczone dodatkowym okuciem na wstążce). Może jest to czyjaś późniejsza radosna twórczość? A może po prostu oznacza 3-krotne nadanie KW? Chodziło mi o to, czy takie wpisy zdarzają się częściej - wydaje mi się że chyba kiedyś się już z czymś takim spotkałem - chodziło o potwierdzenie tej hipotezy.
 2. Czyli można prawdopodobnie przyjąć że wzmiankowany plutonowy był prawdopodobnie podoficerem sprzętowym. Wydaje się że może to także potwierdzać ukończenie Centrum Wyszkolenia Łączności (mam świadectwo ukończenia i legitymację do podoficerskiej odznaki honorowej CWŁ). Czy ktoś z kolegów ma pomysł co mógł oznaczać wpis: Krzyż Waleczny III kl. ? Plutonowy Baran nie miał na zdjęciu które posiadam ani Krzyża Zasługi ani Krzyża Walecznych (ani także medalu za długoletnią służbę). Po ukończeniu CWŁ (odznaka honorowa jest na zdjęciu) mógł uzyskać brązowy krzyż zasługi i medal za długoletnią służbę,
 3. Czyli jaką funkcję miał szef? Czy taki szef (plutonowy) to to samo co dowódca?
 4. Dziękuje za informacje. A czy dowódcą plutonu łączności był oficer czy podoficer?
 5. Dodaję zdjęcie. Żołnierz nazywał się Baran (chyba Jan) i był prawdopodobnie szefem plutonu łączności
 6. Witam, Chciałbym zapytać się o strukturę organizacyjną pułku, a w szczególności o pluton łączności. Mam zdjęcie dowódcy? plutonu łączności.
×
×
 • Create New...

Important Information