skorpion000 Napisano 25 Kwiecień 2004 Autor Napisano 25 Kwiecień 2004 mam pytanie jakimi środkami chemicznymi usunąć czerwony nalot na przedmiocie czyszczonym w kwasku cytrynowym. Nie chce mechanicznie bo zostają małe rysy i trzeba to polerować potem. Piotrek
CARPET Napisano 25 Kwiecień 2004 Napisano 25 Kwiecień 2004 witam dziś czyścilem monety był nalot po kwaskupotem jeszcze wyszorowałem to szczotką do paznokci z proszkiem do prania Bryza Color"
Gość Napisano 8 Maj 2004 Napisano 8 Maj 2004 a jaki metal czysciles kwaskiem?metale,nazwijmy szlachetne dostaja taki nalot jesli w czasie czyszczenia w kwasku maja kontakt z zelazem,stala,czyli metalami nie szlachetnymi.jedyna znana mi metoda nie mechaniczna jest wypalenie tego przedmiotu,nieraz kilku krotne .No i nastepnie znowu do kwasku,z doswiadczenia wiem ze tak sie dzieje w wszystkich kwasach.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.