Skocz do zawartości

grosz koronny August III


skorp92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co do stanu zachowania tej monety po lewej stronie. Monety są przed czyszczeniem znalezione w piaszczystej ziemi. Później wstawię monety po przeczyszczeniu jeśli stan będzie lepszy.
Ta 3" oznacza 3 grosze ?? czy mennice tak jak h" po prawej stronie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden powie III, jeden IV, w ocenach stanów zazwyczaj jest duża rozbieżność, zależna często od widzimnisię" i intencji oceniającego więc..
Stan potrzebny w sprzedaży? Inaczej nie rozumiem za bardzo sensu sugerowania się oceną innych osób.

http://www.monetki.friko.pl/wiad/stany.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
nie chcę sprzedawać tego ja tylko lubię wiedzieć czy mam coś wartościowego czy nie kalkuluje sobie czy jakbym sprzedał co nieco to czy zwrociłoby sięza wykrywkę. Ale nie zamierzam nic sprzedawać, co najwyżej wymieniać się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, nie mam nic do sprzedaży znalezionych fantów, monetek, uznaję zasadę że Twoje więc robisz z tym co chcesz..
Chodziło mi tutaj bardziej o to ,że poleganie na czyjejś ocenie stanu nie ma tu wg mnie większego sensu.
Grosze Augusta III to popularne często trafiane monetki i większej wartości na dzień dzisiejszy niestety nie mają. Jednak jest to namacalny kawałek historii a ta z lewej śmiało może iść do klasera.
Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie