Novy32 Napisano 13 Wrzesień 2012 Autor Napisano 13 Wrzesień 2012 witam. Mam mały problemik z obsługą delty.Czasami wyświetla mi się na ekranie napis PP lub p i nie wiem co to znaczy i czy podczas tego wykrywacz działa normalnie. poza tym czasami pojawia się napis depth czy coś podobnego i nie bardzo wiem o co chodzi,a w instrukcji nie ma nic na ten temat. może ktoś z użytkowników podpowie co to za komunikaty. z góry wielkie dzięki
gral Napisano 13 Wrzesień 2012 Napisano 13 Wrzesień 2012 Witam.Po pierwsze PP może pojawić się tylko i wyłącznie po naciśnięciu środkowego przycisku czyli-Pin Point,jest to funkcja do dokładnego namierzania celu.Po drugie napis depth ma pojawić się zaraz po uruchomieniu wykrywacz i zostać do wyłączenia (głębokość na jakiej przypuszczalnie znajduje się wykrywany przedmiot).Jeżeli jest inaczej tylko serwis,bo przecież od tego jest.Pozdrawiam.
Novy32 Napisano 14 Wrzesień 2012 Autor Napisano 14 Wrzesień 2012 no właśnie u mnie PP pojawia się po uzyciu funkcji pin pond i czasami nie gaśnie bo narmalnie w czasie użycia pin ponda to sala sie pojawia .robie taki myk że zbliżam cewlę do saperki i w tedy dzwoni i znika i wszycho działa ok. natomiast depth pojawia sie co jakiś czas na wyświetlaczu i trudno mi określić w jakich okolicznościach. poza tym czasami na wyświetlaczu pojawia się małe p" i nie wiem co to znowu jest. tak ogólnie to wykrywka działa ok, najgorsze jest to że instrukcja obsługi nie wyjaśnia takich ewentualności...
RAJTAR Napisano 15 Wrzesień 2012 Napisano 15 Wrzesień 2012 wszystko jest w porządku ten model tak ma :)przerobiłem dwie delty i było podobnie więc nie ma powodu do zmartwień , zawsze możesz zadzwonić do Konrada z Pruszkowa ( przedstawiciel) On Ci wszystko wyjaśni.pozdrawiam .
woziu117 Napisano 19 Wrzesień 2012 Napisano 19 Wrzesień 2012 Chyba wina jest w padającym deszczyku. Mam Deltę z cewką 8 i na mokrej trawie itp jest to samo, ale wyczytałem że cewka 11" jest odporna na mokrą trawę. Może ktoś coś więcej napisze na temat cewki DD. Strasznie piszczy też przy nadajniku radiowo-telewizyjnym.
RAJTAR Napisano 19 Wrzesień 2012 Napisano 19 Wrzesień 2012 Dostosuj czułość do warunków, czyli po prostu trochę ją skręć a jeżeli chodzi o deltę to ogólnie nie jest cicha, tak jak i f2, f4...i wiele innych i jak zauważył przedmówca nie ma szans żeby na 11 DD wzbudzał się na deszczu czy rosie (inny kabel, mniej sztywny). Nie masz zepsutej wykrywki.
cheetah Napisano 20 Wrzesień 2012 Napisano 20 Wrzesień 2012 Każdy przedmiot leżący w ziemi, po pobudzeniu go sygnałem z detektora, będzie 'odpowiadał' swoją własną, unikalną sygnaturą. Detektor analizuje taką sygnaturę i w wyniku czego wyświetla finalnie jakąś wartość Identyfikacji I wszystko byłoby pięknie, tyle tylko, że sygnatury różnych obiektów mogą być do siebie bardzo podobne, skutkiem czego detektor może pokazywać takie same (lub bardzo zbliżone) Identyfikacje dla różnych obiektów.Sygnatura przedmiotu zależy głównie od:• wielkości przedmiotu • grubości przedmiotu• przewodności właściwej metalu, z którego wykonany jest przedmiot;co oznacza, że w ogólności - czym większy, grubszy i z bardziej przewodzącego materiału jest przedmiot - tym wskazanie identyfikacji jest wyższe.Sygnatura przedmiotu zależy jednak jeszcze od wielu innych czynników, które potrafią w znacznym stopniu ją zmodyfikować, a w rezultacie zmieniają również i wartość Identyfikacji (tu, w dowolną stronę):• kształt przedmiotu• jednorodność materiału (czysty metal, stop lub mieszanka metali, galwanizacje, oksydacje, etc...)• stopień skorodowania, utlenienia, etc... • głębokość zalegania przedmiotu• sposób ułożenia przedmiotu• rodzaj gleby (mineralizacja)• parametry wykrywacza i sondy• itd, itp, etc...Co by nie zanudzać, w rzeczywistości może być tak, że znaczna część obiektów wykonanych z jakiegoś tam metalu może dawać różne identyfikacje w dużej części skali (np. srebro od folii po max, a złoto od żelaza po mosiądz...) lub obiekty wykonane z różnych metali (stopów) mogą dawać takie same lub bardzo zbliżone Identyfikacje.Cieniutka monetka srebrna może dać sygnał jak folia, mała monetka srebrna, ale ze słabej próby (powiedzmy 200) może dać sygnał pośrodku w okolicach mosiądzu, brązu lub cynku, a duża i gruba moneta srebrna da sygnał prawie na max.Cienkie, delikatne złoto, dla odmiany, może mieć sygnaturę bardzo zbliżoną do żelaza, co stanowi główny problem w jego znajdowaniu... Więc nie trzeba wierzyć bezkrytycznie we wskazania Id, czujnie ustawiać dyskryminację, wsłuchiwać się w pisk wykrywacza i kopać, kopać, kopać... ;)
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.