Skocz do zawartości

miedziana monetka z palmą


Elmariano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, natknąłem się ostatnio na interesującą monetkę. Jest miedziana, średnicy mniej więcej boratynki dość cieka na jednej stronie jest mało wyraźny profil i litery FIW, z przeciwnej palma pod nią litery L K lub I. K. czyżby coś arabskiego? Zdjęć nie będzie bo monetki tej nie mam. proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego barov, widzę że nie doczytałeś posta, nie mam tej monety, tylko ją widziałem u kogoś a aparatu też ze sobą nie miałem, ani linijki. To co widziałem napisałem. Więc oszczędź mi tych złośliwości i pisz po prostu, że nie potrafisz pomóc. Ktoś kto spotkał się z taką monetką na pewno będzie wiedział o którą chodzi. Jeśli ją nabędę to wstawię zdjęcia, teraz ich nie mam. Jeśli ktoś potrafi pomóc proszę o info, jeśli nie nie musi nic pisać. Z góry dzięki za pomoc. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopijnik nie męcz już chłopaka :) Ano nie jest to moneta tylko rechen pfenig. Pewnie XVIII wiek ale głowy nie dam. Uprzedzając Twoje Elmarino kolejne pytanie można bez problemu kupić tego typu wycieruchy za kilka złotych (ja przynajmniej więcej nie zwykłem płacić) ale zdarzają się egzemplarze za które warto zapłacić i 20 PLN. Twój niestety się do nich nie zalicza. Tak na przyszłość to śledź Allegro i to forum to będziesz miał rozeznanie co jest okazją a co ją tylko udaje. Powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie