Skocz do zawartości

Szukam filmu o zdobywaniu twierdz


kugelfange

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to chyba ostatnie miejsce, gdzie pozostaje mi zapytać bo przetrzepałem już internet w poszukiwaniu tego filmu. najgorsze, że nie mam żadnego punktu zaczepienia. Chodzi mi o film, którego fragmenty około 2 lat temu oglądałem w TV. Był to chyba jakiś program, może coś w rodzaju Discovery, gdzie pokazywano jak kilkaset lat temu zdobywano twierdze. Pokazane były techniki zdobywania twierdz, kopania podkopów i kanałów kontrminerskich, opisywane było jak potem wysadzano uprzednio wykopane i wypełnione skrzynkami z czarnym prochem pomieszczenia minerskie. Opowiadano o zdarzających się spotkaniach pod ziemią dwóch kopiących w swoją stronę przeciwników, podczas których dochodziło pod ziemią do walki wręcz. Był to bardzo ładnie i ciekawie nakręcony film dokumentalny. Niestety nie wiem zupełnie nic na jego temat. Może któryś z szanownych Kolegów coś zajarzył po moim powyższym opisie i pomoże w identyfikacji tego materiału.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie