Skocz do zawartości

[poszukuję] Materiały nt. I wś na Lubelszczyźnie 1914-15


pablo8019

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku zbieram materiały z myślą (początkowo) o napisaniu w przyszłości książki nt. przebiegu I wojny na terenach dzisiejszej Lubelszczyzny w latach 1914-15 (taka była pierwotna koncepcja). Trochę już tego nazbierałem, jednak praktyka pokazuje iż każdego dnia można natrafić na nowe znaleziska, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej (Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy). Tak samo nauczyłem się iż nie można polegać wyłącznie na sobie, dlatego też w tym miejscu mam prośbę/pytanie do Was o będące ewentualnie w Waszym posiadaniu informacje na temat walk z lat 1914-15 na terenach Lubelszczyzny. Może to być dosłownie wszystko, nawet szczątkowe informacje o jednostce X walczącej w okolicy miasta Y mogą mieć kapitalne znaczenie. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc!
----------------------------------------------------------
Ostatnio jednak zmieniłem nieco koncepcję swojej pracy. Zamiast tworzyć jedno wielkie wojewódzkie" opracowanie postanowiłem zajmować się po kolei poszczególnymi powiatami województwa lubelskiego (I wojna w powiecie puławskim", I wojna w powiecie kraśnickim", itd.). W ten sposób będzie mi łatwiej skupić się na konkretnym terenie a i pod względem marketingowym chyba będzie to bardziej atrakcyjne. A na ile mi to wyjdzie to zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie