Skocz do zawartości

Kostrzyn 1945


fanatyk6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zwrócić się z pytaniem do osób, które czytały już książkę Kostrzyn 1945. Przedpiekle Berlina czy warto ją kupić. O autorze słyszałem różne opinie. Ciekawi mnie natomiast kwestia tłumaczenia oraz tego jak bardzo autor opierał się na wydanych już książkach z tego tematu (np. dziełach F. Kohlase).

Pozdrawiam,
fanatyk6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Książki nie czytałem. Wystarczyło mi, że autor we wstępie przyznał, że korzystał z materiałów niemieckich autorów. Tak się akurat składało, iż w tym czasie doszły do mnie książki o Kostrzyniu wydane za Odrą. Po ich lekturze i przejżeniu spisu treści książki Le Tissier'a wydaje mi się, że gro jej treści to tłumaczenie wspomień z książki Kohlase. Czy są przekłamania tego nie wiem.
Książka jest na pewno tańsza od niemieckich odpowiedników ale i tak droga moim zdaniem. Lepiej kupić materiały w oryginale.

No chyba, że chce się tylko zapoznać z tematem a nie odtworzyć możliwie szczegółowy przebieg walk (każdego przecież kręci inny temat).

Pozdrawiam,
fanatyk6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie